2019/11/14 at 7:59 PM
Banner Top

Göztepe’de Teknik Direktör Kemal Özdeş ile yolların ayrıldı.  Trabzon maçını Özdeş’e son fırsat olarak veren yönetimin bu karşılaşmanın da kötü futbolla 3-1 kaybedilmesi üzerine düğmeye bastı.
Trabzon yenilgisinin ardından taraftarlar bir kez daha istifa çağrısı yaparken,  yönetim de daha fazla dayanamadı ve Göztepe ile 2021 sonuna dek sözleşmesi bulunan Özdeş’le yolları ayırdı.

Sarı kırmızılı ekipte 10 Aralık’ta göreve gelen Özdeş, görev yaptığı 75 günlük süre içinde sarı kırmızılı ekibin başında lig ve kupada 12 maça çıktı ve 4 galibiyet 2 beraberlik 6 mağlubiyet elde etti.

Ligdeki kritik durumu da göz önünde bulunduran yönetim hemen harekete geçerken, teknik adam adayları arasında en kuvvetl ismin Rıza Çalımbay olduğu öğrenildi.

kısa bir süre önce İstanbul Maltepe’de bulunan Oğuzkaan Koleji’nde söyleşiye katılan tecrübeli teknik adam,  “Şu anda Şenol Hoca varken bunları konuşmak olmaz. Ama Beşiktaş ya da Milli Takım gibi hedefi olan takımlara çalışmak isterim”  demişti.

Son olarak Konyaspor’da görev yapan 56 yaşındaki Çalımbay  Göztepe’de Ağustos 2001’de Süper Lig’de göreve gelmiş. Bursa (2-0) ve Samsun (2-1) galibiyetlerinin ardından Kocaelispor (2-0), Galatasaray (4-1) ve Beşiktaş’a (6-1) kaybedince yollar ayrılmıştı.

Banner Content
Tags: , , , , , , , ,

Related Article