2019/11/15 at 11:24 PM
Banner Top

Göztepe’de Galip Bitigen’e büyük öfke var. Beto’nun kurtardığı penaltı ile Konyaspor ile oynadığı karşılaşmayı 1-1 bitiren sarı kırmızılıların ofsayt olmayan pozisyonda, Yasin için ofsayt bayrağı kaldırılması ve pozisyonun VAR’da dahi incelenmemesi Türkiye’nin gündemine oturdu.
Geçmiş dönemlerde de bir çok kez Göztepe’nin “canını yakan” Bitigen bir kez daha sahneye çıkarken, Göztepe’yi ileride çok daha kritik eşiğe getirebilecek iki puandan etti.

Başkan Mehmet Sepil, “Türk hakemleri icin hem üzülüyorum hem utanıyorum.” derken, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Hakem maçı kafasındaki neticeyle bitiremedi. Hata yapılır ama bugün maçta olanları hic kimse hata olarak izah edemez. Sezon başından beri söylenilen tek şey var. Kritik Ofsayt pozisyonlarında pozisyon kesilmeden devam edip pozisyon sonuçlandıktan sonra VAR’a bakılacaktı. Hakem Abdülkadir Bitigen’e hakkımızı helal etmiyoruz.” dedi.

Kupa maçının ardından Göztepe’nin çıktığı çıktığı ilk lig maçında bir puanla yetinen Tamer Tuna da ofsayt pozisyonuna isyan etti.
Tuna pozisyon hakkında şöyle konuştu:
“Axel’in pasında Serdar ile Yasin’in bir pozisyonu var ki.. Sezon başında VAR hakemleri geldi sağolsunlar bize çok da iyi anlattılar bu sistemi. Biz antrenmanlarda bile bazı posisyonlarda ofsaytlar kritik ise devam ettiriyoruz oyunu, oyuncularımızda bu refleksleri oluşturuyoruz. Maalesef hakemin maçı kazanabileceğimiz bu pozisyonu oynatıp sonrasında bakması gerekirdi. Bunlar önemli şeyler.”
Kayseri Bölgesi’nden Abdülkadir Bitigen’in yönettiği mücadelede yardımcılıkları Esat Sancaktar ve Erdinç Sezertam, dördüncü hakemliği Yasin Kol yaptı. Karşılaşmanın VAR hakemliğini Koray Gençerler, VAR yardımcılığını da Ali Şansalan yürüttü. Maçın gözlemcisi ise Adnan Şeker’di.
Bitigen’in geçmişte bir çok kez Göztepe’nin canını yaktığı da arşivlerde duruyor. İşte iki çarpıcı örnek:
Talat Papatya-Başkan Vekili (Ümraniye maçı sonrası. 1.Lig): “Yeni Malatyaspor maçının hakemi ‘penaltı değilse hakemliği bırakırım’ demiş, Abdulkadir Bitigen’i de alsın hakemliği bıraksın. Abdulkadir Bitigen artık bizim maçlara atanmasın. Süper Lig’in defolu hakemlerini TFF 1. Lig’de denemesinler.”
Oytun Nalbantoğlu-goztepe.net Yazarı (Ekim 2016 – Elazığ maçı sonrası): Şimdi sıkı durun sahne alma sırası büyük hakem Abdulkadir Bitigen’in. Futbolun erkek oyunu olduğunu çoktan unutmuş, elde düdük kreşe giden çocuk misali canı nasıl isterse o şekilde çaldıkça çalıyor. İyi niyetli olmadığı çok açık ortada. Hele hele 2. yarı Elazığsporlu futbolcuların “sakatlandım, ölüyorum” konulu performansları resmen Oscar’a aday. Buna zemin hazırlayan, zaman hırsızlığına izin veren ve kul hakkı yiyen yine Hakem Bitigen!”

Banner Content
Tags: , , , , , , ,

Related Article