2019/11/19 at 5:08 AM
Banner Top

Artistik Cimnastik Avrupa Şampiyonası’nda Göztepeli sporcu Ferhat Arıcan gururumuz oldu. 25 yaşındaki sporcumuz, paralel aletinde bronz madalyayı boynuna taktı.

2018 Avrupa Şampiyonası’nda İbrahim Çolak’la gelen tarihi gümüş madalyanın ardından 2019’da da seriyi sürdüren Ferhat Arıcan Polonya’daki Avrupa Şampiyonası’nda kariyerinde eksik olan madalyasını boynuna taktı. Zorlu rakipleri arasında kendine yer bulmayı başaran Ferhat Arıcan, 15.033 puanla Avrupa 3.’sü oldu. Bu sonuçla Türk cimnastiği sadece 3. Avrupa madalyasını kazanmanın yanı sıra, üst üste iki Avrupa şampiyonasından da madalyayla dönmeyi başardı.

Dünya Şampiyonası finaline kalan ve (2016 Rio) da olimpiyatlara giden ilk cimnastikçimiz olan Ferhat daha küçük yaşta Dünya cimnastik literatürüne zorluk derecesi yüksek hareketler kazandırmaya başladı. Bunlardan 1’i atlamada, 2’si ise iddialı olduğu paralel aletindeydi. Dünya cimnastik literatürüne 3 hareket kazandıran tek Türk unvanını almıştı.

Öte yandan paralelde mücadele eden ve genel tasnifte bronzu kılpayı kaçıran Ahmet Önder ise 14.833 puanla 5.sırada yer aldı.
Banner Content
Tags: , , ,

Related Article