2019/11/15 at 9:20 PM
Banner Top

İzmir’in Spor Toto Süper Lig’deki tek temsilcisi Göztepe’nin  güvenliğini kadın polis şefleri sağlıyor.
Türkiye’nin tek kadın Asayiş Şube Müdürü Seda Okur,  maçlarda Göztepe’nin asayiş tedbirlerinden sorumlu polis şefi olarak görev yapıyor. Bornova İlçe Emniyet Müdürü Gülden Türkal ve yardımcısı Aysel Uyar stat çevresinin güvenliğini sağlıyor. Eğitim Şube Müdürü Sevgül Hayal ise Göztepe Spor Kulübü futbol takımının Bornova Doğanlar Stadı’na geliş ve gidişindeki güvenlik tedbirlerini sağlamak için görev yapıyor. Trafik Tescil Şube Müdürü Serap Aslan da tribünden sorumlu emniyet müdürü olarak yer alıyor.

İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın’ın 2.5 sene önce kente atanmasının ardından kadın polis şefleri de görev almaya başladı. Aşkın döneminde kentte görev yapan 20 kadın polis şefinden Asayiş Şube Müdürü Seda Okur, Bornova İlçe Emniyet Müdürü Gülden Türkal, Bornova İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Aysel Uyar ve Eğitim Şube Müdürü Sevgül Hayal, her Göztepe maçında takımın güvenliğini de sağlarken, takdir topluyor.
İzmir İl Emniyet Müdür Yardımcısı Uğur Alan’ın başında olduğu kadın polis şeflerinden oluşan ekipte yer alan Türkiye’nin tek kadın Asayiş Şube Müdürü Seda Okur, efsane müdür Orhan Okur’un kızı. Babasının izinden yürüyen Okur başarıyla görevini sürdürüyor.
Bornova İlçe Emniyet Müdürü Gülden Türkal ve yardımcısı Aysel Uyar stat çevresinin güvenliğini sağlarken, stat çevresinde adeta kuş uçurtmuyorlar. Eğitim Şube Müdürü Sevgül Hayal ise Göztepe takımının Bornova Doğanlar Stadı’na geliş ve gidişindeki güvenlik tedbirlerini sağlamak için görev yaparken, güven veriyor. Trafik Tescil Şube Müdürü Serap Aslan da tribünden sorumlu emniyet müdürü olarak yer alırken, Göztepe’nin bu sezon çok az ceza almasında onun da payı var.
8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde İzmir’in kadın müdürleri İzmir’in farkını bir kez daha ortaya koyuyor.

Banner Content
Tags: , , , , , ,

Related Article