2019/10/19 at 9:44 PM
Banner Top

Spor Toto Süper Lig’in 34. ve son haftasında Göztepe, evinde Ankaragücü ile karşı karşıya geldi. Bornova Stadı’nda oynanan mücadeleyi 2-1 kazanan Göztepe, ligde kalmayı başardı.
Göztepe 14.dakikada Alpaslan Öztürk’ün golüyle öne geçtiği mücadelede, 74.dakikada Pazdan’ın golüyle eşitliğe düşünce statta bambaşka bir psikolojik atmosfer hakim olmuştu. Dışardaki durum malumdu, Erzurum Kayseri’de, Bursaspor lig 5.cisi Malatya deplasmında galipti. İzmir yine tezgaha gelmek üzereydi. Haftalardır Göztepe’nin aleyhine çalışan VAR bu kez penaltı demişti. 83.dakikada Berkan’ın frikiğinde barajda Cebrail’in müdahelesine Cüneyt Çakır penaltıyı çalınca heyecan bir kat daha arttı. Bursa’da penaltıyı kaçıran Deniz bu kez aynı köşeye atmadı. Tribünlerden gelen golll sesi İzmir ‘in Süper Lig’de kalışının müjdesiydi. Göztepe hayata dönmüştü.
Galibiyetle birlikte Göztepe yenilmezlik serisini 5 maça yükselterek 38 puanla sezonu 15. sırada tamamladı.2-1 ve  2-0’lık galibiyetlere rağmen, Bursaspor 37 puanla, Erzurum B.Şehir 35 puanla Akhisar’ı ardından küme düşen ekipler oldu.
Yüreğine sağlık Deniz Kadah… Başkan Mehmet Sepil, yönetim, teknik heyet, görevliler, futbolcular, ve büyük taraftar… Emeğine sağlık Göz Göz İzmir’i Süper Lig’de tuttuğunuz için…

Banner Content
Tags: , , , , , ,

Related Article