2019/10/19 at 4:26 PM
Banner Top

Spor Toto Süper Lig’in 27. haftasında evinde Akhisarspor’a 1-0 yenilerek bitime 7 hafta kala düşme potasından çıkamayan Göztepe’de stat dışında taraftarla kavga eden Halil Akbunar ve Alpaslan Öztürk, 28’inci haftada oynanacak Çaykur Rizespor maçı kamp kadrosunda kendilerine yer bulamadı.

Bornova Stadı’nda Akhisarspor’a 1-0 mağlup olan Göztepe’de futbolcularla taraftar maç çıkışı birbirine girmişti. Takımı protesto eden öfkeli taraftarlar maç çıkışı Göztepeli oyuncuların önünü kesmiş, arabasıyla stattan ayrılan kanat oyuncusu Halil Akbunar’a tepki gösterince olaylar büyümüştü.

Arkadaşlarıyla birlikte arabasından inen Halil ile taraftar arasında arbede yaşanmış, bu sırada takım otobüsünde bulunan orta saha Alpaslan Öztürk de otobüsten inip koşarak olaylara müdahil olmuştu. Göztepe yönetimi ise iki oyuncuya ceza verilmeyeceğini duyurmuştu.

Ancak ulusal basında yer alan yeni görüntülerden sonra futbolcuların taraftara saldırdığını  belirten taraftarlar ayağa kalktı ve yönetimin futbolculara ceza vermeme kararı sosyal medya ve taraftar sitelerinde ağır bir dille eleştirildi.

Banner Content
Tags: , , , , , ,

Related Article