2019/10/19 at 4:11 PM
Banner Top

HEDEF PLAY-OFF

(YÜCEL ÇAĞATAY YAZDI)

Karşıyaka evinde Ofspor’u 1-0 mağlup ederek Play-Off iddiasını güçlendirdi. Bu galibiyetle 40 puana ulaşan Kaf-Kaf, maç fazlasıyla 6. sıraya yükseldi. Yeşil-kırmızılılar, son 5 maçta 4 galibiyet, 1 beraberlik alarak muhteşem bir seri yakalamış oldu. Bu başarıyı zirve mücadelesi veren takımlara karşı almış olması , alt sıralardaki takımlarla puan farkının açılmış olması ve hepsinden önemlisi özgüveni yükselen genç oyuncuların artık bundan sonra ki mücadelesi kalan 7 maçta en yüksek puanı toplayıp Play-Off’a  kalmak olacaktır.

Ligin 7.haftası sonunda sadece 5 puan ile Lig sonuncusu olan Karşıyaka takımını 8.haftadan itibaren takımın başına geçen Mesut Toros’un 27.hafta sonunda 40 puanla 6.sıraya getirmesi çok büyük başarıdır.

Ofspor’u Arif’in adrese teslim ortası ve Metin’in kafa vuruşuyla attığı gol ile yenen Karşıyaka’da Mesut hoca alt yapıdan aldığı İlyas’ı orta alanın sağına, Burak’ı soluna yerleştirmiş. İkisi de 1999 doğumlu çok genç yetenekli oyuncular.Oyun disiplininden çıkmadan defans ağırlıklı pres yaparak oynadılar ve  galibiyete ciddi katkı koydular. Arif ile Fatih’in defansın önünde gösterişsiz ve güven veren oyunu, yerinde müdahaleleri, kaptan Mustafa Aşan’ın bitmek tükenmek bilmeyen enerjisi, Defansın ortasında oynayan Metin ve Cenk’in birbirlerini tamamlayan uyumlu oyunları, netice itibari ile takım olmuş bir futbol takımı çıkmış ortaya. Başarının anahtarı da bu zaten.

Ben bu takımı Play-Off için yeterli görüyorum. Arkasında ki büyük itici güç muhteşem taraftarı ile kalan 7 maçta yeterli puan toplanacaktır. Siz hele bir Play-Off’a kalın. Üzerinize düşen görevi yerine getirin. Ondan sonrasını büyük Karşıyaka camiasına bırakın. Bakın o zaman o dev nasıl uyanacak.

İyi günler yakında…

Banner Content
Tags: , , , , ,

Related Article