2019/12/09 at 3:46 AM
Banner Top

Altay yönetiminin bir süre önce kulüpte başka bir görev almasını teklif ettiği usta krampon bu teklifi kabul ettiğini söyledi.

Sportif direktör Özden Töraydın’la bir araya gelen İbrahim Akın, bugünden itibaren kulübün altyapı sorumlusu olarak görev alıp tecrübelerini genç oyunculara aktaracak.

Kariyerinde yeni bir sayfa açan İbrahim Akın, “Altyapısından yetiştiğim Altay’da merhum Ali Rıza Şenol ve Zinnur Sarı gibi hocalarımızdan aldığımız bayrağı şerefle taşımak için çalışacağım” dedi.

Futbola İzmir Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nde başlayan ve Altay altyapısında yetişen  İbrahim Akın, 2004-05 sezonu öncesi Beşiktaş’a transfer olmuş. Hem kulübe 800 bin lira kazandırırken, sezon sonuna dek takımda kalarak ekibin lokomotifi olmuştu. Dönemin teknik direktörü Ümit Turmuş’un genç yaşta sans verdiği İbrahim Akın, usta golcü Ümit İnal’ın 21 gol attğı sezonda 18 gole imzasını koyarken henüz 19 yaşında olmasına karşın o sezon tüm dikkatleri üzerine çekti. Üst üste 3.5 sezon Beşiktaş forması giyen yıldız futbolcu siyah-beyazlılarda iki kez Türkiye Kupası’nı kaldırdı. Başakşehir, Gaziantepspor, Sivasspor kulüplerinde oynadıktan sonra 2016-17’de Altay’a dönen İbrahim Akın, İzmir ekibinde önce 3. Lig’de daha sonra 2. Lig’de iki kez şampiyonluk yaşadı. A Milli Takım formasını da terleten 35 yaşındaki İbrahim, geçen sezon 1. Lig’de 23 maçta görev aldı.

Banner Content
Tags: , , ,

Related Article