2019/11/22 at 10:52 AM
Banner Top

Bucaspor Başkanı Cihan Aktaş’ı yönetimini devraldığı ve Buca FK adını alarak Bucaspor ile birleşeceği belirtilen Tire 1922 transferde atağa kalktı.
İzmir ekibi Menemenspor’dan takım kaptanı Mustafa Şen, Utaş Uşakspor’dan Ahmet Aktaş, Bucaspor’dan Erhan Kurt, Pazarspor’dan kaleci Ceyhun Demircan ve Fatih Karagümrük’den Benjamin Fuchs ile anlaştı.
Bölgesel Amatör Lig’e (BAL) düşen Bucaspor’un ardından sezon sonunda ekonomik kriz nedeniyle kapanma tehlikesi yaşayan Tire 1922’nin de başına geçen Cihat Aktaş’ın önümüzdeki günlerde iki kulübü birleştirerek yeni projesini hayata geçireceği öğrenildi.
Tire 1922’nin 3.Lig’deki yarışmacı haklarını alarak Bucaspor’u yeniden profesyonel liglere döndürmenin planını yapan Aktaş’ın kulübün adını da Buca FK olarak değiştirmek istediği öğrenildi.
Belediyeden maddi destek alamayınca kapanmanın eşiğine gelen Tire 1922 ise ilçe tarafından adeta kaderine terkedilmiş durumda. İlçe de kimse takımla ilgilenmiyor. CHP’den İYİ Parti’ye geçen Tire Belediyesi’nin ise 15 bin kişilik stat için nasıl bir tasarrufta bulunacağı ve takımı adının değişmesine nasıl bir tepki vereceği  merakla bekleniyor.
Her iki takımın da ayrı ayrı yaşaması imkansız görünürken, birleşmenin sarı lacivert renkler altında yapılması öngörülüyor.
Hem Bucaspor’da, hem de Tire 1922’de mevcut oyunculardan bir karma yapılarak yeni transferlerle harmanlanacak. Projenin hayata geçmesi için sezon başlamadan kongre süreçlerinin gerçekleşmesi ve birleşmenin resmiyet kazanması gerekiyor.

Banner Content
Tags: , , , , ,

Related Article