2019/10/19 at 4:34 PM
Banner Top

İZVAK üyesi 6 İzmir kulübü İZVAK BAşkanı Ali Erten’in duyurduğu ortak bildirgenin ardından görüşlerini paylaştı.
Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, imza töreninde İzmir’in sporda hak ettiği yerde olmadığını söyledi. Sepil, “Spora uygun olan şehrimiz bugün hala yeterli başarıya sahip değil. Şehir olarak sporda bugün olduğundan daha aktif olmak istiyoruz. Yeni gelecek olan belediye başkan adaylarının parti fark etmeksizin kulüplere destek olması gerekiyor. Biz tüm İzmir kulüpleri olarak birlikteyiz” dedi.

İmzalanan bu bildiriyle birlikte İzmir kulüplerinin sesinin daha gür çıkacağının altını çizen Karşıyaka Başkanı Turgay Büyükkarcı, “İzmir’de tesis yetersizliğinden dolayı uluslararası spor organizasyonları alamıyoruz. Bu tarz organizasyonlar alamadığımız için şehrin spor ekonomisi de gelişmiyor. Birleşmenin en büyük
nedenlerinden biri sesimizi daha gür duyurmak” ifadelerini kullandı.
İzmir’in spor alanında geride kaldığını belirten Altay Başkanı Özgür Ekmekçioğlu, “Ülkemizin incisi İzmir ne yazık ki spor alanında geride kalıyor. Tesis eksikliklerimiz var. Diğer illerin takımlarıyla rekabet konusunda eksiklikler yazıyoruz. Bu sorunları birlik olarak aşacağız” dedi.
Altınordu İcra Kurulu Başkanı Barış Orhunbilge, Altınordu olarak kendilerinin düzenlediği U12 Cup’a Altınordu adı yerine İzmir Cup dediklerini anımsatarak, “Bu konudaki tavrımız net. Kulüplerimizin doğum günlerinde, önemli maçlarında hep yanında olduk. İzmir’in birlikteliğinde her zaman varız” dedi. Orhunbilge, Başkan Seyit Mehmet Özkan’ın da A.Ordu’yu ziyarete gelen UNICEF temsilcilerini bırakamadığı için toplantıya katılamadığını vurguladı. Bucaspor Başkanı Cihan Aktaş, deplasmanlarda kentin valilerinin okulları bile tatil ettiğine tanık olduklarını vurgularken, “Biz de İzmir olarak aynı ilgiyi bekliyoruz. Bu girişimin arkasındayız” diye konuştu. İzmirspor Başkanı Mustafa Gürkan da Belediye kulüpleriyle mücadele ettiklerini vurgularken, “O kadar bütçeyi nereden bulduklarını merak ediyoruz. Biz kendi başkanlarımıza gittiğimizde imkan olmadığını söylüyorlar. İmzalanan bildiri İzmir futboluna yarar getirecektir” dedi.

Banner Content
Tags: , , , , , , , , , , , , ,

Related Article