2019/11/14 at 7:32 AM
Banner Top

Erkekler Türkiye Basketbol 2. Ligi (TB2L) play-off yarı final serisinde rakiplerine 3-1 üstünlük sağlayarak finale kalan Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket ve Lokman Hekim Fethiye Belediyespor, Türkiye Basketbol 1. Ligi’ne yükseldi.

Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket, play-off yarı final dördüncü maçında deplasmanda Erzurum Büyükşehir Belediyesi Gençlik’i 78-63 yenerek seriyi 3-1’e getirdi ve finalist olmayı başardı.

Denizli ekibi İzmirli Coach Şahin Ateşdağlı yönetiminde grubu namağlup bitirirken, Çeyrek finali de zorlanmadan geçti: 1975 Karşıyaka doğumlu Şahin Ateşdağlı Karşıyaka altyapısında teknik kariyerine başladıktan sonra Göztepe A Takım yardımcı Antrenörlüğü, Altyapı koordinatörlüğü Beko Basketbol Lİgi’nde Bornova Belediye yardımcı antrenörlüğü, St John Üniversitesi’nde NCAA de gözlemci antrenörlük, Pamukkale Üniversitesi, Adanaspor, Petkim, Socar Petkim ve Best Balıkesir’de Başantrenörlük yaptı.

 

Lokman Hekim Fethiye Belediyespor ise İzmir’de konuk olduğu Bornova Belediyespor’u 69-52 mağlup ederek seriyi 3-1 üstün bitirdi ve adını finale yazdıran bir diğer takım oldu.

Bu yıl başında  Lokman Hekim Fethiye Belediyespor’da resmi sözleşmeye imza atan Engin Gençoğlu,  1997 yılında Pınar Karşıyaka altyapısında antrenör olarak göreve başlayıp daha sonra profesyonel takımda 2005 yılına kadar çalıştı.  Gençoğlu, sırasıyla Halil Üner, Murat Didin, Ergin Ataman, Mete Babaoğlu, Ahmet Kandemir ve en son olarak da Ufuk Sarıca’nın yardımcılığını yaptı. Pınar Karşıyaka’nın dışında, Tirespor 2. Lig takımında başantrenörlük, Bostanlıspor’da başantrenörlük, 2008-2012 yılları arasında da Almanya’da görev yapan Gençoğlu, Fethiye’ye gelmeden önce son olarak Beşiktaş’ta çalıştı.

İzmirli iki teknik adamın uçurduğu her iki ekip de gelecek sezon Türkiye Basketbol 1. Ligi’nde mücadele etme hakkı kazandı.

TB2L’de sezonu şampiyon tamamlayacak takım, yeri ve tarihi Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından duyurulacak final maçında belli olacak.

Banner Content
Tags: , , , , , , , , ,

Related Article