2019/11/15 at 11:04 PM
Banner Top

İzmirspor kritik Çiğli maçı öncesi ceza şoku ile sarsıldı.  AFDK kararları açıklanırken, ” İzmirspor Klb. hakkında; 03.03.2019 tarihinde oynanan İzmirspor- Yalova Kadıköy Spor Toto BAL müsabakasında, takım halinde sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 700 TL para cezası, çıkan saha olayları nedeniyle 1 resmi müsabaka seyircisiz oynama cezası ile birlikte 1000 TL para cezası, ilk kez çirkin kötü tezahüratı nedeniyle de İHTAR cezası verilmesine” ifadesi yer aldı.

Lacivert beyazlı yöneticiler cezanın tam Çiğli maçı öncesine gelmesini manidar bulurken, ” Üzerimize oyunlar oynandığını düşünüyoruz. Maçın bu kadar süre uzatılması ve dördüncü hakemin sürekli üzerimize gelmesi dikkat çekici. Rakibin antrenörü neredeyse hakemi dövecekti. Ona ne ceza gelecek? Merak ediyoruz. Rakip futbolcuların maçın ardından hüngür hüngür ağladığına tanık olduk. İddiası olmayan bir ekibin şampiyonluk maçına çıkarcasına hırslanmasının takdirini spor kamuoyuna bırakıyoruz. Biz her türlü olumsuzluğa karşın mücadelemizi sürdüreceğiz. ” dediler.

İzmirsporlu taraftarlar da kendilerine 90 dakika boyunca küfür edildiğini ve taş atıldığını öne sürerken, “Biz içeri giremesek de yine takımımızın yanında olmaya devam edeceğiz” dediler.

Öte yandan İzmirspor yönetimi cezaya itirazda bulundu.

Banner Content
Tags: , , , , ,

Related Article