2019/11/14 at 6:13 AM
Banner Top

Play Out mücadelesinde Özçamdibi’ni 2-0’la geçerek gelecek yıl da BAL”da mücadele etme hakkını kazanan İzmirspor’da gözler 25 Mayıs’ta yapılacak genel kurula çevrildi.

İzmirspor’a 18 yıl sonra şampiyonluk yaşatan ve bu yıl da güçlü rakipler arasından sıyrılarak takımı play out’a bırakmayı başaran Mustafa Gürkan yönetimi, gelecek dönemi için “Biz yokuz” mesajı verirken, gözler yeni yönetimi oluşturacak isimlere çevrildi.

Suavi Yardımoğlu’nun hazırlayıp sunduğu “Amatörün Dünyası” programına Teknik Direktör Gökhan Derince ile birlikte katılan Başkan Mustafa Gürkan, özellikle kalp rahatsızlıkları yaşadığını vurgularken, sağlık durumunun bir sezon daha bu stresi kaldırmaya elverişli olmadığını söyledi. Gelecek yönetimlerin her zaman arkasında duracağını vurgulayan Gürkan, artık yeni liste yapmayacağını duyurdu.

Yönetimin önemli isimlerinden Ali Koyuncuoğlu’nun da ailevi sebepler yüzünden yeni yönetimde yer almayacağı öğrenildi. Gözler 1989-1990, 1992-1993, 2002-2003, 2012-2013,  2014-2015, 2016-2017 dönemlerinde başkanlık yapan Emin İşletir’e çerilirken, camia Nedim Topaloğlu üzerinde de durmaya başladı.

Lacivert – beyazlı taraftarlar sadece günü kurtaracak değil, İzmirspor’da kurumsallaşmayı sağlayacak, son dönemde kımıldanmaya başlayan ancak BAl’da var olma savaşının gölgesinde kalan altyapıyı da eski günlerine döndürecek bir yönetim istiyor.

Şimşekler, gerekirse bir dönem sabredip, kulübün hem futbolcu portföyünü kendi isimlerinden oluşturacak, hem de yapılanmaya gidecek bir yönetim modeli benimsemesini ve bugüne kadar harakete geçirilemeyen kent dinamikleriile sıkı bir işbirliğine girecek, bir yandan da tesisleşmenin adımlarını atacak bir yönetim modeli oluşturulmasını bekliyor.

 

Banner Content
Tags: , , , , ,

Related Article