2019/10/19 at 9:30 PM
Banner Top

İZVAK Yönetim kUrulu devam eden stat inşaatları konusunda açıklama yaptı:

“Yüz yıllık şanlı Kulüplerimizin ve şehrimizin en acil ihtiyaçlarından biri olan stat sorununun çözümü doğrultusunda çalışmalar devam ediyor.

Göztepe’deki stat inşaatı sorunsuz ilerliyor. Şu anda kaba inşaatlar ve tribün inşaatları tamamlanmış durumda. Çelik çatı makaslarının imalatı ve yerine montajları devam ediyor.

Alsancak’taki stat inşaatında üç yöndeki kaba inşaatlar ve çelik çatı makasları tamamlandı.Projeye sonradan eklenen ve kale arkasına (misafir takım taraftarları için) inşa edilmekte olan tribünün ek ruhsat, temel, kazık ve zemin iyileştirme çalışmaları tamamlandı. Birkaç güne kadar üstyapı kaba inşaatlarına başlanacak. 2 ay içerisinde kale arkası tribünü kaba inşaatının tamamlanması öngörülüyor.

Karşıyaka’daki stat inşaatında ise Kulüp yönetimi ile koordinasyon halinde olumlu yönde ilerliyoruz.

Hukuk süreci açısından;
İmar Planının iptali için açılan davalara müdahil olundu. Gereken savunmalar, gerek inşaat alanındaki keşif anında ve gerekse sonrasında yazılı olarak kapsamlı bir şekilde yapıldı. Üniversitelerimizden Mahkemece görevlendirilen Bilirkişiler, geçtiğimiz günlerde raporlarını verdiler. Bilirkişi Raporunun, çok büyük ölçüde savunmalarımızdaki haklılığımızla örtüşen nitelikte olduğunu belirtmek isteriz.

Diğer yandan tamamlanan kısımları için “Yapı Kayıt Belgesi” alınmasından sonra kalan kısımlara ait “İnşaat Ruhsatı” alma çalışmaları devam ediyor.
İleride tekrar dava ve itirazlarla karşılaşmamak için titizlikle yürütülen çalışmalarda otopark sorunu, Orman Bakanlığının kullanımında olan ve imar planında otopark olarak görünen alanların Spor Bakanlığı’na tahsis edilmesi ile çözüldü. Tahsis işlemi 18.02.2019 tarihi itibarı ile sonuçlandırıldı.

Yeni tahsis alanlarının da eklenmesi ile proje alanı büyümüş oldu. Bu durum gözününe alınarak Mimari Proje otopark eklenerek yeniden çizildi.
Bu arada, “Karşıyaka Stadı İkmal Inşaatı” adıyla , yatırım programı anlamında TOKİ’nin Resmi sayfasında yayınlandı. Ancak kesin ihale tarihi henüz belli değil. Bunun için İnşaat ruhsatı işlemlerinin bitirilmesi bekleniyor…”

Banner Content
Tags: , , , , , , , , ,

Related Article