2019/11/11 at 10:38 PM
Banner Top

NBA’de gecenin en ilginç maçlarından biri Clevaland  ile Lakers arasında oynandı. Doğu’da eski günlerini arayan, Batı’da ise play off kovalayan iki ekibin mücadelesi, iki eski takım arkadaşının düellosuna sahne oldu.  Bunun bir tarafında daha yeni rekoru kırarak NBA’nin tüm zamanların skorerleri listesinde 5. sıraya yükselen “Kral” LeBron James öte tarafında ise milli basketbolcumuz Jedi Osman vardı.

James, 15 yıl önce çaylak olarak adım attığı, inanılmaz bir şampiyonluk yaşattığı  sahada Caves taraftarlarının sevgi gösterilerinde rahat bir galibiyet için sahaya çıkarken, karşısında Jedi’yi buldu.

Jedi Osman kendi kariyer rekorunu kırdığı mücadelede 42 dakika süre alırken  21 sayı, 7 ribaund, 2 asist, 1 blok’la oynadı. Hiç top kaybetmeyen Jedi ,  7/13 şut isabeti,  5/7 üçlük isabeti ile harika bir oyun ortaya koyarken, LeBron’a da ter döktürdü. Clevaland’ın tıkandığı son bölümde sorumluluk alarak kritik üçlüklerle  takımını maça ortak eden Jedi, üçlüğün ardından 2.13’lük Mc Gee’nin bile üzerine gitti ama bloğu yiyince takımına maçı kazandıramadı.

Karşılaşmayı  Lakers, LeBron James’in 32 sayı, 14 ribaund ve 7 asistlik performansıyla 109-105 kazanırken, James maçın ardından ilk önce Jedi’ye gitti ve sarılarak onu kutladı. Clevaland forması giyerken “adamım” dediği ve çok iyi dost olduğu Jedi’nin bu başarısı Kral’ı da sevindirirken, Türk basketbolu adına göğsümüzü kabarttı.

 

 

Banner Content
Tags: , , ,

Related Article

0 Comments

Leave a Comment

Sosyal Ağ

INSTAGRAM

YOUTUBE