2019/10/19 at 9:32 PM
Banner Top

Bisiklet sporunun gelişimine katkı sağlamak için çalışmalar yürüten Karşıyaka Belediyesi, İzmir’in bir belediye bünyesindeki ilk bisiklet takımını kuracak. Karşıyaka Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü çatısı altında faaliyet gösterecek ‘Yol Yarış Bisiklet Takımı’nın sporcuları, 28 Temmuz’da yapılacak seçmelerle belirlenecek.
Saat 08.00’da Sasalı Kuş Cenneti Yumurta Kapısı’ndan başlayacak seçmeler, 16 – 40 yaş aralığındaki tüm bisiklet tutkunlarına açık olacak. Katılımcılardan kimlik ve sağlık raporu istenirken, yol yarış bisikleti ve kask şartı da aranacak. Performans ve fiziksel uygunluk gibi çeşitli kriterlerin değerlendirileceği seçmeler için 0505 028 64 16 numaralı telefondan da detaylı bilgi alınabilecek.
Bisiklet Antrenörü Deniz EsinErdoğan “İzmir’in ilk yol yarış bisiklet takımını kurmak için çalışmalara başladıklarını belirtirken, “Bu takım aynı zamanda, kentimizde bir belediye öncülüğünde kurulmuş ilk bisiklet takımı da olacak” dedi.
Karşıyaka’yı bisiklet sporunda marka kent haline getirmeyi de hedeflediklerini anlatan Erdoğan, “Hem özel gran fondo hem de ulusal federasyon yarışlarında başarı göstermek, Karşıyaka’yı bisiklet sporunda bir marka haline getirmek istiyoruz. İlerleyen süreçte de altyapımızı kurarak yeni sporcular yetiştireceğiz. Bu girişimin mimarı olan Karşıyaka Belediyesi’ne ve Başkanımız Dr. Cemil Tugay’a teşekkür ediyor, diğer belediyelere örnek olmasını diliyorum. Yolculuğumuza katkı sağlamak isteyen sponsorların desteklerini de bekliyoruz.”

Banner Content
Tags: , , ,

Related Article