2019/11/17 at 1:17 AM
Banner Top

Karşıyaka Bayan Voleybol takımı İzmir ekibi Özateş’i de 3-0’lık skorla geçerken, sessiz sedasız başladığı sezonda play off’un kapısına dayandı, ama bitime sadece iki hafta kalması Karşıyaka’nın elini kolunu bağladı. “Zübeyde Hanım’ın Kızları” kıl payı kaçan play off’a yanıyor.
Tamer Çamlıbel yönetimindeki genç kadro ve kendi öz kaynaklarından yetişen oyuncularla mücadele eden yeşil kırmızılılar Özateş karşısında 25-20, 25-23 ve 25-9’luk setlerle sonuca giderken, puanını 42.660 çıkardı ve 5.sıradaki yerini korudu. Karşıyaka’nın önünde play off için 47.000 puanlı Küçükyalı kaldı. Sarıyer Belediyesi’nin 62.720 puanla liderliğini sürdürdüğü 1. Lig A Grubu’nda ikinci sırada 50.300 puanla Büyükçekmece Vol. Akademi, 4. sırada 49.200 puanla Altınbaş Üniversitesi Yeşilyurt yer alıyor.
Karşıyaka gelecek maçını 16 Mart Cumartesi günü saat 16.30’da İstanbul 50. Yıl Spor Salonu’nda Mehmet Erdem Marmara Akademi ile deplasmanda oynayacak. Ardından 23 Mart Cumartesi günü evinde Büyükçekmece maçı ile sezonu tamamlayacak. Küçükyalı ise önce Balıkesir DSİ’yi konuk edecek. Ardından Salihli Belediyespor’a konuk olacak. İstanbul ekibinin bu maçların ikisini birden kaybetmesi ise uzak bir olasılık.

Büyük bir azim ve kararlılıkla mücadelesini sürdüren yeşil kırmızılı ekip gelecek sezon için deneyim kazandı. Yeşil kırmızılılar 3-0’lık skorun ardından Aleyna Temizel’in doğum gününü ve galibiyeti birlikte kutladı.

Öte yandan Karşıyaka’nın kiralık oyuncuları da Adana’da başlayan 2.Lig yarı final Play Off maçlarında mücadeleye girişti. Kulüp “Bu sezon kiralık olarak Merinos’ta forma giyen Ayça Karakaç; Bozüyük Belediyesi İdmanyurdu’da forma giyen Begüm Hepkaptan ve Alaşehir Belediyespor’da forma giyen Elif Öner’e Adana’da başlayan 2.Lig yarı final Play Off maçlarında başarılar diliyoruz.” mesajı ile oyuncularına destek verdi.

Banner Content
Tags: , , , , , , , ,

Related Article