2019/11/13 at 6:45 PM
Banner Top

FIBA Europe Cup 2. Tur I Grubu’nda, evinde 201. Avrupa maçına çıkan Pınar Karşıyaka, Szolnoki Olaj’ı 102-95 yenerek, son 16 turu için kapıyı ardına kadar açtı. Kaf Kaf son iki maçından bir galibiyet çıkarması halinde son 16’ya kalacak.
Grupta bitime 2 maç kala Alman Würzburg 4’te 4 yaparak turu garantilerken, 3/4 yapan Kaf Kaf ikinci sıradaki yerini korurken, en yakın rakibi Mobile Priştine’ye de 2 fark attı. Kalan maçlarını Almanya’da Würzburg, Kosova’da Priştine’yle oynayacak olan Pınar Karşıyaka, son 2 maçta 1 galibiyet halinde son 16’ya adını yazdıracak.
Kaf Kaf iki maçını kaybetse dahi İzmir’de Priştine’ye karşı elde ettiği 107-85’lik farklı galibiyetin avantajını kullanacak. Mobile Priştine’nin Kaf Kaf’ı saf dışı bırakması için, iki maçını da kazanması üstelik Pınar Karşıyaka ile oynayacağı son maçta 23 sayılık farka ulaşması gerekecek.
Galibiyeti bulunmayan son sıradaki Olaj’ın ise son 16 şansı kalmadı.
Yeşil kırmızılı ekip mucizeler olmadığı takdirde mücadele edeceği son 16 turunda grubunda ilk ikiye girmeye çalışacak. Euro Cup’ta gruplarında ilk 2’ye giren 8 takım, FIBA Şampiyonlar Ligi’nden gelecek 8 takımla eşleşecek. Çift maçlı eleminasyon sistemine göre oynanacak bu turu da geçecek takımlar çeyrek finale yükselecek.

Pınar Karşıyaka’nın 102-95’lik galibiyetinde, yeşil-kırmızılı formayı ilk kez Szolnoki Olaj maçında giyen yeni transferi Chris Evans aslan payını aldı. İlk karşılaşmasında 20 dakika süre alan Evans attığı 19 sayıyla yıldızlaştı. İzmir ekibinin üç silahşörü, üçlük atışlarda 16/22 (%73) gibi inanılmaz bir yüzde yakalayan ve son saniyelere kadar direnen Olaj’ın direncini kırdı. Kaf Kaf’ta Erving Walker 21 sayı kaydederken, Assem Marei de 15 sayı- 12 ribaunt- 5 asistle double double yaptı. Yeşil kırmızılı ekibimizde ayrıca, İlkan Karaman da 12 sayı- 7 ribauntla mücadeleyi noktaladı.
Bu arada Pınar Karşıyaka İstanbul Altyapı takımları ile salonda “Bugün Karşıyakalıyız” pankartı açan Altınordu U17 ve U19 takımları birlikte maç izlediler ve Kaf Kaf’a destek verdileler. Yeşil kırmızılılar da bu desteğe teşekkür etti.

Banner Content