2019/11/14 at 4:27 PM
Banner Top

Lige sıkıntılı başlayan, ancak yönetimin teknik sorumluluğu Mesut Toros’a vermesinin ardından, bambaşka bir kimliğe bürünen Karşıyaka, Toros’la tabuları yıkmaya başladı.

Deplasmanda ligin iddialı ekiplerinden Yeni Orduspor’u da deviren Karşıyaka, Toros’la bir ilki daha başardı ve Kaf Kaf tam 303 gün sonra deplasmanda galip gelmeyi başardı.

Play off, hatta şampiyonluk kovalayan güçlü rakibini Hakan Kuş ve Mustafa Aşan’la teslim alan yeşil kırmızılılar, tam 303 gün sonra dışarda maç kazanmanın sevincini yaşadı.

Son olarak iki sezon önce, ligin 19. haftasında, 27 Ocak 2018 tarihinde deplasmanda Silivrispor’u deviren İzmir ekibi, o tarihten bu yana deplasmanda maç kazanamıyordu.

Karşıyaka bu özlemini giderirken, tehlikeli bölgeden de uzaklaşmaya başladı. Sezon başında korkulu rüya gören Kaf Kaf ateş çemberinden uzaklaşmakla kalmadı, yavaş yavaş play off rotasına da girmeye de başladı. Önünde küçük farklarla sıralanan 6 takım kalan yeşil kırmızılı ekibin Play Off çizgisi ile arasında sadece 5 puan fark kaldı.

Usta teknik adam Mesut Toros, henüz şımarmak için erken olduğunu vurgularken, “Aynı ciddiyetle, hız kesmeden giderek, devre arasına kadar, toplayabildiğimiz puanları toplayacağız. Oyun sistemimizi oturtmaya başladık. Takım savunmasında çok yol aldık.  Oyuncularımız sahada savaşıyor. Rakip hücuma çıkarken baskı uygulamaya çalışıyoruz. Ordu maçı için de buna çalıştık ve oyuncularımız bunu sahada çok iyi uyguladı. Önemli bir galibiyet aldık. Haftaya oynayacağımız Adıyaman 1954 maçını kazanarak bu galibiyeti taçlandırmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaf Kaf bu pazar 18 puanla bir basamak üzerinde yer alan Adıyamanspor’u konuk edecek.  Bu maçı kazandığı takdirde Evinde can derdindeki diğer İzmirli Bergama’yı konuk edecek olan Erokspor ve zorlu Kemer deplasmanında mücadele edecek Orduspor haftayı puansız geçerse üç basamak daha çıkıp 9. sıraya yerleşecek.

Banner Content
Tags: , , ,

Related Article

0 Comments

Leave a Comment