2019/11/13 at 2:47 AM
Banner Top

Dustin Hogue  Pınar Karşıyaka‘nın baş belası oldu. Tam transfer yasağını kaldırıp Avrupa’da ve ligde yeni hedefler peşinde koşmaya başlayacak olan yeşil kırmızılı ekip  geçen sezon alınıp 1 dakika bile oynamadan giden eski oyuncusu yüzünden yine tarnfser yasağı ile karşı karşıya kaldı.

FIBA’ya başvuran ABD’li basketbolcunun, Karşıyaka’dan 190 bin Dolar ,  yaklaşık 1 milyon 40 bin lira  istediği öğrenildi.

Başkan Mutlu Altuğ döneminde Ağustos 2017’de 2 yıllığına transfer edilen Hogue’un lisansı, Türkiye’ye gelmeden önce Temmuz 2017’de sözleşme imzaladığı Güney Kore ekibi Goyang Orions 100 bin Dolar bonservis isteyince çıkarılamamıştı. Karşıyaka’da 3 ay antrenmanlara çıkan basketbolcu, kulübe ihtar çekmiş ve parası yatırılmayınca Kasım 2017’de serbest kalmıştı. Kaf-Kaf’la 276 bin Dolar yıllık ücret karşılığı anlaşan, geçen yıl oynamadan kulübe 122 bin Dolar borç yükleyen Hogue, şimdi de faizler ve tazminatla birlikte 190 bin Dolar talep ediyor. FIBA’da görüşülen dosyanın her an karara bağlanabileceği ve yasağı yeni kaldıran Pınar Karşıyaka’nın yine yasaklı konumuna düşebileceği belirtildi.

Banner Content
Tags: , , ,

Related Article

Sosyal Ağ

INSTAGRAM

YOUTUBE