2019/11/11 at 11:05 PM
Banner Top

Karşıyaka, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ziyaretinde bulundu. Başkan Aziz Kocoğlu’na projelere verdiği destekten ötürü teşekkür eden ve 35 1/2 sırt numaralı forma hediye eden, Başkan Turgay Büyükkarcı, Asbaşkan Gökhan Şensan ve yeşil kırmızılı yöneticiler, klüp resmi sitesinden de “Projelerimizin değerine inanan ve gerçekleştirebilmemiz adına her türlü desteği sağlayan İzmir B.B. Başkanı Aziz Kocaoğlu’na, Genel Sekreter Dr. Buğra Gökçe’ye ve Büyükşehir Bld. Meclisi’ne teşekkürlerimizi sunuyoruz” ifadelerinden oluşan bir teşekkür metni yayınladı.
Söz konusu destekle ilgli olarak, Büyükşehir Belediye Meclisi’nin şubat ayı ilk toplantısında yeşil-kırmızılı kulübün 29 yıllığına kullanım hakkına sahip olduğu Çiğli Selçuk Yaşar Tesisleri için 5 milyon 430 bin TL kaynak aktarılması oy birliği ile kabul edildi.
Karşıyaka’nın yıllardır bakım sıkıntısı çekilen Çiğli Selçuk Yaşar Tesisleri’nin futbolcu lojmanları giriş, çim sahanın ıslahı, tel çit, led aydınlatma, çevre aydınlatma, güvenlik kamera sistemi, basketbol salonlarının ısıtma soğutma inşaat işlerinin yapımında kullanılacak olan 5 milyon 430 bin TL kaynak yeşil kırmızılı kulübe ilaç gibi gelecek.
Toplam maliyeti 11 milyon 642 bin TL’ye ulaşacak proje için kalan miktarı Karşıyaka Kulübü üstlenecek. Kamp merkezi ve tesislerin yenilenmesi projesini daha önce çizdiren ve startı veren Kaf Kaf en kısa sürede inşaata başlayacak.

Öte yandan İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Tunç Soyer ve Karşıyaka Belediyesi Başkan Adayı Cemil Tugay yeşil kırmızılı kulübü ziyaret etti.

Selçuk Yaşar Spor Tesisleri’ne konuk olan Soyer, mali sıkıntılar yaşayan kulüp için geleceğe yönelik umut veren açıklamalarda bulundu. Soyer şunları söyledi: “Biz sizlerle organik ilişki kuracağız. Stad yapılıyor ve bakımı yapılmıyorsa bir manası yok. Eğer stad yapıyorsan bakımını da yapacaksın. Eğer böyle olursa siz mutlu olursunuz. Biz hormonel değil, organik büyümeyi istiyoruz. Bunun için ne kadar yük yüklenecekse üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Bu kamusal bir sorumluluktur. Bizim için gerçekten kıymetlisiniz. Bu kent için de kıymetlisiniz. Kente aidiyeti sağlıyorsunuz. Göztepe, Altay ve diğer kulüpler de öyle. Bu değerli bir aidiyet. Neden insanlar kulüpleriyle övünmesin?”

TUGAY: “ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYMAYA HAZIRIZ”

CHP Karşıyaka Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay da Karşıyaka Spor Kulübü’nün kak ettiği yerde olmadığını belirterek, “İvedi olarak stat yapılmalıdır. Biz de elimizi taşın altına koymaya hazırız” diye konuştu. Soyer Tugay’ın bu sözleri üzerine, “Öncelikli işlerimizden biri olacak” dedi. Tugay ayrıca yaptıracakları sporcu sağlık merkezine geçtiğimiz günlerde vefat eden Dr. Bülent Zeren’in adını vereceklerini söyledi. Ayrıca basketbol birinci liginde mücadele eden Karşıyaka’nın uluslararası bir salona ihtiyacı olduğunu belirten Tugay” İzmir’e uluslararası bir salon yapılacaksa bu Karşıyaka’ya yapılmalıdır” dedi.

YENİ BİR SALON GEREKLİ

Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Turgay Büyükkarcı da yeni bir salona ihtiyaç duyduklarını bunun için bazıları Büyükşehir Belediyesi mülkiyetinde olan 3 yer tespit ettiklerini söyledi. Soyer bunun üzerine “Karşıyaka’nın borçları ve yeni stad ve salon yapımı için finansman modelleri araştırılması gerektiğini belirten Soyer, şöyle konuştu: “Dünyadaki uzun vadeli spor tesisi borçlanmalarını araştırabiliriz. Hatta Barcelona Kulübü ile bu konuda yazışma yapabiliriz. Çünkü onlar bu modelden yararlandı. Mesele kendi finans sistemi üzerinde kendi ayakları üzerinde durabilmek. Bunun için çalışacağız.

Selçuk Yaşar Spor Tesisleri’ne konuk olan Soyer, mali sıkıntılar yaşayan kulüp için geleceğe yönelik umut veren açıklamalar yaparken,
“Biz sizlerle organik ilişki kuracağız. Stad yapılıyor ve bakımı yapılmıyorsa bir manası yok. Eğer stad yapıyorsan bakımını da yapacaksın. Eğer böyle olursa siz mutlu olursunuz. Biz hormonel değil, organik büyümeyi istiyoruz. Bunun için ne kadar yük yüklenecekse üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Bu kamusal bir sorumluluktur. Bizim için gerçekten kıymetlisiniz. Bu kent için de kıymetlisiniz. Kente aidiyeti sağlıyorsunuz. Göztepe, Altay ve diğer kulüpler de öyle. Bu değerli bir aidiyet. Neden insanlar kulüpleriyle övünmesin?” diye konuştu.
CHP Karşıyaka Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay da Karşıyaka Spor Kulübü’nün kak ettiği yerde olmadığını belirterek, “İvedi olarak stat yapılmalıdır. Biz de elimizi taşın altına koymaya hazırız” derken, Soyer stadın öncelikli işlerinden biri olacağını söyledi. Tugay ayrıca yaptıracakları sporcu sağlık merkezine Dr. Bülent Zeren’in adını vereceklerini de sözlerine ekledi.
Ayrıca basketbol birinci liginde mücadele eden Karşıyaka’nın uluslararası bir salona ihtiyacı olduğunu belirten Tugay” İzmir’e uluslararası bir salon yapılacaksa bu Karşıyaka’ya yapılmalıdır” diye konuştu.
Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Turgay Büyükkarcı da yeni bir salona ihtiyaç duyduklarını bunun için bazıları Büyükşehir Belediyesi mülkiyetinde olan 3 yer tespit ettiklerini söyledi.

Banner Content
Tags: , , , , , , , ,

Related Article

Sosyal Ağ

INSTAGRAM

YOUTUBE