2019/11/15 at 8:53 AM
Banner Top

KAF SİN KAF RUHU GERİ GELDİ…

(YÜCEL ÇAĞATAY YAZDI)

Tuttuğunuz takımı seversiniz. Zaman zaman kızarsınız.Kötü gidişlerde isyan da etseniz,yeri gelir o takım sizi öyle bir mutlu eder ki aşkınız yeniden canlanır.Bugün 3.Lig’de  oynayan Karşıyaka futbol takımını ona gönül vermiş taraftarları TRT’nin bir kanalından canlı izlediler. Hepsi de çok mutlu oldular.

Alt yapıdan yetişen gençlerin çoğunlukta olduğu göz kamaştıran başarılara ulaşmıştı bu takım. Düşmeyin yeter denilirken Play Of mücadelesine başlamış 2 hafta önce herkesin yendiği bir takıma evinde 2-0 yenilmiş ve bu iş bitti denilirken yeniden 2 maç kazanarak potaya girmişti.

İşte o maç Adıyaman maçıydı bugün izlediğimiz maç. Kaf Kaf’lı gençler maçı 3- 0 kazandı. Ama ne kazanmak 6-0 da bitebilirdi. Maçın sonunda ilk 5 yarışında ki Altındağ mağlup olunca Karşıyaka 1 puan farkla 5.oluverdi. Kalan 2 maç Sultanbeyli içerde Elaziz dışarıda 2 maçı da kazanırsa hiç kimseye bağlı olmadan kendi göbeğini kendi keserek Play Of oynamaya hak kazanacak 2.Lig’e çıkma şansı yakalayacak.

Ben bugün öyle bir takım izledim ki Ben değil Biz ruhuyla oynayan 1970 de ki takımı hatırlattı bana. Bir futbol takımının tek kişi değil topluluktan oluştuğunu gösterdiler. Takım oyunu oynadılar. Rakibi hataya zorladılar. Dengesini bozdular.

Hatasız oynayan bir savunma vardı. Kaleci Erdoğan’a pek iş düşmedi. Fatih, Doğukan ve Özgür ile orta alana hükmettiler. Özgür’ün soldan müthiş ortasına Hakan Kuş’un attığı nefis gol ile açıldı perde. Daha sonra aynı oyuncunun 11.golü geldi. Genç Burak’ın golüyle kapandı.

Şimdi Play Of’a sadece İki 90 dakika kaldı. İlki bu hafta oynanacak Sultan beyli maçı kazanılırsa Rakip Altındağ Pazarspor’a takılabilir. İşte o zaman bu iş önümüzde ki hafta biter.

Karşıyaka’yı sevenler bu takıma gönül verenler önümüzde ki hafta 15.30 da oynanacak Sultanbeyli maçında Buluşalım. Çok başarılı olan bu takıma maçın son düdüğü çalıncaya kadar hep destek tam destek olalım.

Atatürk’te buluşmak üzere iyi haftalar… Hoşça kalın.

Banner Content
Tags: , , , , , ,

Related Article