2019/11/22 at 10:04 AM
Banner Top

Altay’ın yeni teknik patronu Sait Karafırtınalar umutlu konuştu.
Altay Başkanı Özgür Ekmekçioğlu ve teknik direktörlüğü bırakıp sportif direktörlük görevine dönen Özden Töraydın’ın katıldığı törenle 1.5 yıllık sözleşme imzalayan tecrübeli teknik adam, play Off için mücadele edeceklerini söyledi.
İç sahada oynayacakları İstanbulspor maçıyla birlikte çıkışa geçeceklerini belirten Karafırtınalar, “Konumumuz şu anda sıkıntılı. Ancak 3 maçlık bir galibiyet serisi bizi Play-Off yarışına ortak eder. İlk 2 zor ama ilk 6 neden olmasın. Bunun için rakiplerin de puan kaybetmesi gerekiyor. Bu sene olmasa da gelecek yıl ilk 2’nin en büyük adayı olacağımızın sözünü şimdiden verebilirim” diye konuştu.
Futbol kariyerinde profesyonel olduğu Altay’a bu kez teknik adam olarak hizmet edecek olmanın gururunu yaşayan Sait Karafırtınalar, “Altay’ın bir karakteri var. Her zaman kazanmak ve en üstte olmak için mücadele verir. Yönetimle el ele verip düzlüğe çıkacaklarını belirtti. Yönetim de Karafırtınalar’ın isteği doğrultusunda 31 Ocak’ta bitecek ara transfer döneminde 2 takviye daha yapmak için kolları sıvadı.
Altay’da başladığı futbol kariyerinde Buca, Turgutlu, Soma Linyit, Balıkesirspor, Bergamaspor ve son olarak da Altınordu formalarını giydi.

İlk teknik deneyimini 2003 yılında Bucaspor Altyapı Antrenörü olarak yaşayan Karafırtınalar, Denizli Belediyespor’da antrenör olarak çalışmaya başladı. Daha sonra Muğlaspor, Bucaspor ve Göztepe’de yardımcı antrenörü olarak görev aldı. 2010-11 sezonunda Bucaspor’da Samet Aybaba’nın yardımcısı olara Süper Lig’de görev yapan Karafırtınalar Aybaba’nin görevinden alınmasından sonra teknik direktörlüğü üstlendi. Sezonun son haftalarında gösterdiği performansla Bucaspor’u kurtarmanın eşiğine geldi ama süre yetmedi. Bu başarı üzerine 2011-2012 sezonunda da Bucaspor’un teknik sorumluluğunu üstlendi. Daha sonra 2012-2013 sezonunun sonunda Karşıyaka’ya gitti. Tekrar Buca’ya dönen Karafırtınalar, Kayseri Erciyesspor ve Manisaspor’da da görev yaptıktan sonra Boluspor’u çalıştırdı ve kırmızı beyazlı ekibi şampiyonluk potasına soktu, geçen sezon Gazişehir’e yarıfinalde kaybederek Süper Lig fırsatını kaçırdı.

Banner Content
Tags: , , , , , , , ,

Related Article