2019/11/17 at 12:00 AM
Banner Top

Dikili Belediyespor’un cezası nedeniyle Kınık ilçesinde oynanan karşılaşmada Dikili Belediyespor’a 2-0 mağlup olan Kemalpaşaspor isyanda.

Sarı lacivertliler cezanın hangi kulübe verildğini sorgularken, Kemalpaşa-Kınık arasının 150 Km., Dikili – Kınık arasının ise 47 Km. olduğunu vurguladı, aynı şekilde ceza alan Yamanlar Esenspor’un maçlarını seyircisiz oynadığını, buna karşın Dikili’nin başka sahada oynadığına dikkat çekti.

Dikili’ye ceza verilmesini ardından, maçın Kınık’ta oynanmasına anlam veremediklerini belirten Kemalpaşapor yöneticileri, Kemalpaşaspor’un 150 km uzaklıktaki stada gitmek zorunda bırakıldığını ve asıl Kemalpaşaspor’un cezalandırıldığını öne sürdü.

Kınık Stadı’na giden oyunculara stadın soyunma odalarının niçin açılmadığını da soran sarı-lacivertliler, “Otobüste giyinip soyunmak zorunda kalan oyuncularımız devre arasında da otobüste dinlendiler. Tuvalet ihtiyaçlarını gidermek için kuytu köşe aramak zorunda kaldılar. Bırakın maçtan sonra duş almayı, ellerini yüzlerini yıkayacak bir su bile bulamadılar. Takımlara soyunma odasının verilmediği maçın hakemler tarafından oynatılması kelimenin tam anlamıyla rezalettir.” diye konuştu.

Bu sezon maçlarının hep Cumartesi günleri oynatıldığından yakınan ve U-19 takımının şampiyonluk yolundaki en önemli maçını da ev sahibi olmalarına rağmen maçı Atatürk Stadı yan sahasında oynadıklarına da değinen Kemalpaşaspor yönetimi, “Ev sahibi olduğumuz karşılaşma bile bize deplasman oldu. Hafta içi Kemalpaşa’daki tüm stadlarımız boşken bu maç neden Atatürk yan sahalarda oynandı? Ey ASKF! Ey İzmir Federasyon temsilcisi… Bu mu sizin yöneticilik anlayışınız? Bu mu gençlere verdiğiniz değer? Bu şartlarda Türk Futbolu nasıl gelişecek?” diyerek isyan etti.

Öte yandan tartışmaların da yaşandığı maçta saha görevlileri Kınık maçının 15 dakika önce bittiğini ve içerde malzemelerin olduğunu belirterek soyunma odası veremeyeceklerini söylediler.

Banner Content
Tags: , , ,

Related Article