2019/10/19 at 9:47 PM
Banner Top

Tarihinde ilk kez Spor Toto 1’inci Lig’e yükselen Menemen Belediyespor’da gerçekleşen olağanüstü genel kurulda Eski Belediye Başkanı ve Kulüp Onursal Başkanı Tahir Şahin, kulüp başkanı seçildi.

Tansiyonu oldukça yüksek geçen kongrede Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un desteklediği Fikret Uzun’la karşı karşıya gelen Şahin, tek listeyle gidilen açık oylama sonucunda başkanlık koltuğuna oturdu

31 Mart’ta 20 yıldır oturduğu belediye başkanlığı görevinden ayrılan Şahin ve yeni belediye yönetimi arasında haftalardır kulüple ilgili gerginliğin bitmediği sarı-lacivertlilerde kongre de gergin geçti.

Kongre divan heyetinin belirlenmesi için teklif beklendiği sırada, başkan adaylarından Fikret Uzun’un, “Divanın oluşmasından önce konuşulması gereken şeyler var.” diyerek itiraz etmesi, gerginliğe neden oldu.

Uzun, 15 gün önce almaları gereken üye listesinin kendilerine bir gün önce teslim edildiğini, usulsüz üye kayıtlarıyla 147 olması gereken oy kullanacak kişi sayısının da 346’ya çıkarıldığını savunup, bu şartlarda kongrenin yapılamayacağını ileri sürdü.

Uzun’un kürsüden ayrılmaması üzerine arbede yaşandı. Kongrenin bir diğer başkan adayı Tahir Şahin’in araya girmesiyle Uzun’a söz verilirken, gerginlik polis müdürlerinin de telkinleriyle yatıştırıldı.

Seçimden önce Tahir Şahin’in istediği gibi Menemen Belediyespor ismi Menemenspor A.Ş olarak belirlendi. Kulübün logosunun da değişmesi oy çokluğu ile kabul edildi.

Menemenspor A.Ş, Şahin’in kurucusu olduğu şirkete devredilecek. Başkan seçildikten sonra rakibi Fikret Uzun’la tokalaşan Şahin, “Menemenspor olarak en iyi şekilde kulübümüze hizmet edeceğiz. Biz hiçbir zaman usulsüz hareket etmedik. Türk yargısı benden de Fikret Uzun’dan da büyüktür. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti. Bizler bundan sonra elele yürüyeceğiz. Bu takımı Süper Lig’e taşıyacağız” dedi.

Şahin, rakibi Fikret Uzun’la aynı karede poz vermek istedi. Uzun’u kürsüye davet edip beraberlik çağrısı yapan Tahir Şahin olumsuz yanıt aldı. Şahin’in kazanmasıyla sonuçlanan kongrenin sonunda herhangi bir olay yaşanmadı. Uzun ve desketçileri İlçe Stadı’ndan ayrılırken, Şahin uzun süre tebrikleri kabul etti.

Banner Content
Tags: , , ,

Related Article