2019/11/14 at 7:34 AM
Banner Top

Karşıyaka 2000’li yılların sonunda üst üste play off heyecanı yaşamıştı. Unutulmayan bu maçlardan biri de Karşıyaka’nın Boluspor’u penaltılarla geçip Kasımpaşa ile final oynamaya hak kazandığı karşılaşmaydı.
Karşıyaka, Teknik Direktör Reha Kapsal yönetiminde; 2008/2009 sezonunu 13 galibiyet 12 beraberlik ve 9 mağlubiyetle 51 puan toplayarak 6. sırada bitirmiş ve play off’a kalarak Boluspor’la eşleşmişti.
Tarihler 18 Mayıs 2009’i gösterirken Karşıyaka, Başkent’te Yenikent Asaş Stadı’nda unutulmayacak bir maça imza atmıştı.
Deniz Çoban – Mustafa İspiroğlu – Orkun Aktaş üçlüsünün yönettiği karşılaşmada Karşıyaka, Kerem İnan, Ahmet Çağıran, Ahmet Burak Solakel, Aydın Yıldırım, Fuat Erarslan, Taha Yalçıner, Cihan Yılmaz, Ferhat Kiraz (dk. 119 Önder Çengel), Zafer Demiray (dk. 74 Timuçin Aşçıgil), Kıvanç Karakaş, Eser Yağmur (dk. 105 Yunus Altun) ‘dan oluşan kadrosuyla mücadele etmiş normal süre ve uzatmalar gol getirmeyince finalisti belirlemek penaltı atışlarına kalmıştı.

Boluspor penaltı atışlarından Mehmet Ayaz ve Mustafa Cevahir ile iki gol bulurken, Karşıyaka’yı Fuat Eraslan, Kıvanç Karataş ve Timuçin Aşçıgil’in golleri finale taşımıştı. Karşıyaka’da Kerem kurtardığı 3 penaltıyla takımının finale kalmasında büyük rol oynamıştı. Kaf Kaf, Altay tarihinin en trajik maçlarından biri olan mücadelede; siyah beyazlı ekibi eleyen Kasımpaşa’nın rakibi olmuştu.

Banner Content
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Related Article