2019/11/13 at 5:27 PM
Banner Top

Okul Sporları Gençler Futbol Türkiye Şampiyonası heyecanı Kuşadası’nda yaşanacak. Aydın’ın dünyaca ünlü turistik ilçesi geçen yıl olduğu gibi bu yıl da yine Kuşadası Belediyesi Yüksel Alkışlı Spor Tesisleri’nde  gerçekleştirilecek.  Kuşadası Okul Sporları Gençler Futbol Türkiye Şampiyonası’na beş gün boyunca ev sahipliği yapacak.

Erkekler ve kadınlarda 4’er takımlı ikişer grup halinde gerçekleştirilecek olan Türkiye Şampiyonası sonucunda birincilik kupasını kaldıran erkek ve kadın okul takımları ülkemizi Dünya Yıldızlar Şampiyonası’nda temsil etme hakkı kazanacak. Ege’yi ise tek başına Denizli Servergazi İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi temsil edecek.

27 Şubat-3 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Okul Sporları Gençler Türkiye Futbol Şampiyonası’nda erkekler ve kadınlar kategorisinde mücadele edecek 8’er takım şöyle:

Genç Erkekler Kategorisi’nde;

Bursa BTSO Celal Sönmez Spor Lisesi, Elazığ Kaya Karakaya Spor Lisesi, İstanbul Özel Şişli Açı Anadolu Lisesi, İstanbul Şehit Büyükelçi Galip Balkar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İstanbul İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İstanbul TFF Meral–Celal Aras Spor Lisesi, İstanbul Büyükçekmece Ruhi Sarıalp Spor Lisesi ve Konya Spor Lisesi…

Genç Kadınlar Kategorisi’nde;  Denizli Servergazi İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Erzincan Spor Lisesi, Giresun Spor Lisesi, Hatay 15 Temmuz Şehitler Spor Lisesi, Yahya Kemal Beyatlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Özel Kayseri Bilim Doruk Temel Lisesi, Kocaeli Barbaros Hayrettin Anadolu Lisesi ve Ereğli Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okulları şampiyonada ter dökecek.

Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yetkilileri,  Okul Sporları Gençler Türkiye Futbol Şampiyonası’na katılacak 16 okul takımına başarılar dilerken, şampiyonaya ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını belirtti.

Banner Content
Tags: , ,

Related Article