2019/11/14 at 7:33 AM
Banner Top

Kırklareli’nin Lüleburgaz İlçesi’nde bu yıl 6.ncı kez gerçekleştirilen geleneksel Balkan Veteran Turnuvası ödül töreniyle tamamlandı. Türkiye ile birlikte 6 Balkan ülkesinden 27 kulüp ve 450 sporcunun yer aldığı turnuva dostluk, kardeşlik ve fair play öncelikli karşılaşmalara sahne oldu.

Lüleburgaz Belediyesi’nin organize ettiği 3 – 5 Mayıs 2019 tarihlerinde Lüleburgaz Yıldızları Spor Tesisleri’nde yapılan turnuvada futbol, basketbol ve tenis’in yanı sıra bu yıl ilk kez voleybol branşına da yer verildi. Bulgaristan’dan Varna, Plovdiv, Harmanlı, Kırcaali, Nova Zagora, Haskova, Bosna Hersek’ten Zavidovici ve Krivaja, Romanya’dan Obelisc Costinesti, Yunanistan’dan Korfu, Aspida Xanthis ve Atina, Sırbistan’dan Niş, Türkiye’den Çanakkale Dev Kadın, Lüleburgaz Otuz Dokuz, Lüleburgaz Akademi, Bestburgaz, Ulusder, Lüleburgaz Tenis, Lüleburgaz Masterler, Lüleburgaz Veteranlar kulüpleri mücadele etti.

Birincilikleri Futbol ve Basketbol erkeklerde Bulgaristan’ın Plovdiv, Basketbol Kadınlarda Bulgaristan’ın Varna, Tenis Erkek’lerde Bulgaristan’ın Harmanlı Tenis kulübü, Tenis Kadınlarda Lüleburgaz Tenis Kulübü kazandı. Voleybol Erkek’ler ve Kadınlarda ise Varna ve Lüleburgaz Akademi Veteranlar takımları dostluk müsabakaları oynadılar.

Turnuvanın Lüleburgaz Belediyesi’inin 2017-2021 Stratejik Planında yer alan “Etki yaratan kent olmak” amacı, “Yaşam Akademilerinde gerçekleştirilecek faaliyetler ile akademilerin kent ve kentli ile bağlarını oluşturmak” hedefi ile yapıldığını belirten Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli uluslar arası bir faaliyeti daha başarıyla gerçekleştirmekten gurur duyduklarını söyledi.

Banner Content
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Related Article