2019/10/19 at 9:47 PM
Banner Top

Manisa Büyükşehir Belediyespor’un Olağanüstü Genel Kurulu Halil Onultmak Spor Tesislerinde yapıldı. Tek liste olarak gidilen Olağanüstü Genel Kurulda mevcut başkan Mevlüt Aktan oybirliği ile yeniden başkan seçildi. Genel Kurula Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de katıldı.

Ekibin 1-0’lık avantajla gittiği maçın rövanşında Fatih Karagümrük’e 2-0 mağlup olarak final biletinin kaçırması üzerine kongre buruk bir havada geçti. Maçın hakemi Özgür Yankaya ve Karagümrüklü taraftarların küfürlü tezahüratları eleştirilerin odak noktasındaydı.

Karşılaşmanın ardından sosya medyada Manisaspor üzerinden Manisa BBSK’ye göndermeler yer alırken, “Manisaspor’un 55 milyon borcu var. 30 milyon harcayan Büyükşehir Lig’e çıkamadı” ibareleri ve kentin asıl takımının Manisaspor olduğu söylemleri dikkat çekti.

Belediye Başkanı Cengiz Ergün bu göndermelere de yanıt verirken sert konuştu. Ergün; “Eleştirenler var, çok sevinenler var. Kına yakma noktasında maalesef söylemler var. Ama bakıyorum da bunu yapanlar 3-5 kişiyi geçmiyor. Ve o şahıslara da baktığınız zaman daha düne kadar yanımdan ayrılmayan, yalakalık yapan, bu kulübün içerisinden ayrılmayan, maalesef o kişiler. Bunun adı eşittir hainliktir. Bu takım Manisa’yı temsil ediyor ve etmeye devam edecektir. Bunu herkes böyle bilsin.” diye konuştu

Kongrede Başkan Mevlüt Aktan güven kazelerken, yönetim kurulu üyeliklerine ise Hakan Kadayıfçılar, Özcan Nalbantlar, Bora Çaylan, Tanju Balatlı, Onur Baylan, Ayberk Aloğlu, Ertan Korkmaz, Bülent Karakurt, Hüseyin Hasacar, Ertuğrul Yıldırım ve Ramazan Burak Aslay seçildi.

Banner Content
Tags: , , , , ,

Related Article