2019/11/20 at 1:58 AM
Banner Top

Yakalandığı amansız hastalıktan kurtulamayan Manisalı genç hakem Özge Kanbay son yol yolculuğuna uğurlandı.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Spor Öğretmenliği Bölümünde son sınıf öğrencisi olan ve daha önce Manisa Esnaf Gençlikspor’da futbol oynayan 22 yaşındaki TFF hakemi Özge Kanbay, Bölgesel liglerde birçok maçta görev yapmıştı.  Özge Kanbay’ın futbol hakemliğine lise yıllarında beden eğitimi öğretmeni olan eski Süper Lig hakemlerinden Yunus Yıldırım’ı örnek alarak başladığı öğrenildi.

 

İlk olarak 2018 yılının temmuz ayında rahim kanseri teşhisi konulan Kanbay’ın tedavisine geçirdiği ameliyatın ardından İzmir 9 Eylül Üniversitesi’nde devam edildi. Yaklaşık 20 gün önce rahatsızlanan Kanbay, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesine kaldırıldı. Yaşam savaşını kaybeden Kanbay, dün hayata veda etti.

22 yaşındaki genç hakem Özge Kanbay için Manisa Hatuniye Camii’nde tören düzenlendi. Genç hakem Özge Kanbay’ın maçları yönetirken giydiği hakemlik forması bu kez tabutunu örttü. İkindi namazını müteakiben düzenlenen cenaze töreninin ardından Kanbay’ın naaşı, Manisa Kırtık Mezarlığına defnedildi.

Cenaze törenine Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Yılmaz Gençoğlu, Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Manisa Şube Başkanı Özer Şenoğlu, Manisa Büyükşehir Belediyespor Yönetim Kurulu Başkanı Mevlüt Aktan, TFF hakemlerinden Koray Gençerler ve İbrahim Çağlar Uyarcan ile TFF eski hakemlerinden Yunus Yıldırım da katıldı.

 

Banner Content
Tags: , , , ,

Related Article