2019/10/19 at 9:40 PM
Banner Top

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta, bitime 7 hafta kala bir alt lige düşmesi kesinleşen Manisaspor’un hali siyah beyazlı renklere gönül verenleri üzdü.
Kimsenin sahip çıkmadığı Tarzanlar’ın yaşadığı finansal sorunlar nedeniyle, FIFA ve Futbol Federasyonu tarafından geçen yıl 12 bu yıl da toplam 15 puanı silinince beklenen acı son geldi çattı.
Son hafta içler acısı halleri sosyal ve yerel medyaya oradan da ulusal gündeme taşınan, peynir tenekesinde tahta yakıp ısınan, mum ışığında maç konusu yapan siyah beyazlı ekibin fedakar futbolcuları Ankara Demirspor’a 2-1 mağlup olurken, gözyaşları içinde lige veda ettiler.


Manisaspor’un içinde bulunduğu durumu haketmediğini dile getiren futbolseverler, kulübün eski günlerine kavuşması için, şeffaf bir şekilde yönetilmesi gerektiğini savundular.
Burak Yılmaz, Arda Turan, Selçuk İnan, Caner Erkin ve Hakan Balta gibi isimlerin forma giydiği kadrosuyla 2005-2012 yılları arasında iki farklı dönemde Spor Toto Süper Lig’de yer alan ve ligin zirvesine de kurulan Manisaspor, geçen sezon 12 puanı, bu sezon da 15 puanı silinince iki sezon da 2 lig inerek 3.Lig’e düşmüş oldu.

Burak Yılmaz, Arda Turan, Selçuk İnan, Caner Erkin, Hakan Balta, Lukas Zelenka, Filip Holosko, Bülent Ataman…  Manisaspor’un efsane kadrosu..

Şimdi soru Manisaspor’un 100 milyonu bulan borçla nasıl yeniden dirileceği?
Manisaspor’un eski kaptanlardan Bülent Hasgönüllü, yerel medyaya yaptığı açıklama da “Yeniden yapılanmak şart” derken, bu acı tabloyu fırsata çevirmek gerektiğini vurguladı. Hasgönüllü, “Manisaspor’un inanılmaz borçları var. Manisaspor teknik, sosyal, iktisadi, mali, sportif olarak yeniden yapılanmalı. Her düşme bazen fırsattır. Bunu iyi değerlendirirsek, bu şehrin sonu değil, bu takımın da sonu değil. Acı bir gerçek var. Manisaspor Kulübü’nün 100 milyon borcu var. Onun için yeniden yapılanmak şart. Şimdi bu yönetime bir takım insanlar söz verdi. Bu çocukları göreve getirdiler. 2 ay sonra, 3 ay sonra verilen sözler tutulmadı. Hiç destek verilmiyor. Durumu ortada. Kulübün elektriği kesik, suyu kesik, mum ışığında antrenman yapıyorlar, ders çalışıyorlar. Bunlar hoş şeyler değil. O açıdan baktığımızda yeni bir devinim şart. Düşmeyi fırsata çevirmeyi bilmeli. Düşmek dünyanın sonu değil. Elbette insanlar üzülecek, kahır çekecek ama bir 5 sene Manisa’nın yeniden yapılanması şart” diye konuştu.

Bülent Hasgönüllü; Yeniden yapılanmak şart

Yıllarca spor yazarlığı yapan ve Manisaspor’un geçmiş dönemlerde yönetiminde de yer alan Manisa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Filizkan, 50 yıldır Manisasporu takip ettiğini ve çok üzüldüğünü belirtirken, Manisaspor’un geçmişte de amatör kümeye düştüğünü ancak o dönem bu kadar borcu bulunmadığını vurgulayan Filizkan, “Manisaspor düştüğü yerden kalkmasını bildi. Amatör kümeden tekrar Süper Lig’e kadar yükseldi. Bugünkü Manisaspor’un küme düşmesinin tek nedeni Vestel Manisaspor sponsorluğunun sona ermesinden sonra kalan mirasın iyi kullanılmamasıdır.

Filizkan: Makukula’nın 240 bin Euroluk borcu 2 milyon oldu

Kenan Yaralı döneminde Makakula ve Ivanski alındı. Bu futbolcular ayrılırken, futbolculara istenildiği rakamlar ödenmedi. 240 bin Euro Makakula’ya ödenseydi 2 milyon liralık borç bugünlere kadar gelmezdi. Manisaspor’un bugün bu hale gelmesinin tek nedeni borçlardı. Emre Hasgör Manisaspor’dan sattığı futbolcuların paralarını iyi değerlendirseydi, Abdullah Mergen döneminde de eski borçlar Manisaspor yönetiminin önüne çıkmasaydı, Manisaspor bu duruma düşmezdi. Manisaspor’un bu hale gelmesine en çok üzülenlerden biri de benim. Manisaspor’a çok emek verenlerdenim. Manisaspor genç takımında oynadım, yönetim kadrolarında yer aldım. Bugün Manisaspor yok, Manisasporluların gerçek bir takımı yok. İnşallah buna bir çare bulunur. Manisaspor’un borçtan kurtulması için de süratle amatör kümeye dönmesi lazım. Bu kulübün kapanması lazım. Yeni bir isimle Manisaspor’un tekrar Süper Lig’e kavuşması konusunda da çalışmaların yapılması lazım” diye konuştu.

Banner Content
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , ,

Related Article