2019/12/07 at 7:20 AM
Banner Top

İki belediye başkanı arasındaki rekabetle Türkiye gündemine taşınan Menemenspor olayı bu kez yeni bir boyut kazandı.

Menemen İzcileri Gençlik ve Spor Kulübü’nde yapılan genel kurul ile isim değişikliğine gidildi ve bu sezon 2. Amatör Ligden başlayacak olan Menemen Belediyespor, yeniden faaliyete geçti. Menemen İzcileri, Genel Kurul ile Menemen Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü olarak ismini değiştirdi.

Divan Başkanlığını Menemen Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Arslan’ın yaptığı Genel Kurulda Başkanlığa Adil Acar seçilirken, Yönetim Kurulu ise; Barış Çalışkan, Dilek Yücel Aksoy, Kemal Sönmez, Mustafa İlhan, Mehmet Cin, Hüseyin Üstündağ, Mehmet Arslan, Tevfik Barut, Birol Koç, Hakan Paloğlu, Gökhan Akdeniz ve Cüneyt Karakuş’tan oluştu.
Denetleme Asil; Alper Gençer, Rüya Katipoğlu ve Ufuk Tok yer aldı.

Menemen Belediyesi Başkan Vekili Noyan Özkan, “Bu sezon 11 branşta Menemen Belediyespor’u temsil edeceğiz. Bu arada Başkanımız Serdar Aksoy’un da herkese selamları var. Gençliğe en iyi hizmeti sunmak adına bizlerde elimizden gelenin en iyisini yapıp, ilçemize güzel hizmetler sunacağız” dedi.
Kulüp Başkanı Adil Acar, Menemen Belediye Başkanı Sayın Serdar Aksoy’a yönetici arkadaşlarına ve kendisini yalnız bırakmayan çalışma arkadaşlarına ve sporculara teşekkür ederken, “Menemen Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Menemen’imize hayırlı olsun. Bundan sonra Menemen’imizin Spor geleceği çok daha güzel olacak. Her şey Menemen için” dedi.

Divan Başkanı Mehmet Arslan da “Atatürk’ün bizlere emanet ettiği bu güzel vatanımızda, “Zeki Çevik ve Aynı Zamanda Ahlaklı Sporcu” yetiştirmek adına var gücümüzle mücadele edeceğiz. Ayrıca Menemen İlçemizin 4 bir yanına dokunan ve halkın sevgisini alan Belediye Başkanımız Serdar Aksoy’un sportif anlamda bize sağladığı imkanlara teşekkür ederim. Biz Menemen gençliğini kötü alışkanlıklardan kurtarıp, sporunu içine çekerek her kesin kalbine dokunuş yapacağız” dedi.

Menemenspor Onursal Başkanı Tahir Şahin ise bu gelişmeler üzerine isyan etti. Hayatının en zorlu dönemini geçirdiğini belirten Şahin, ‘Keşke 1. Lig’e çıkmasaydık. Menemen ve Menemenspor’a 25 yıldır yaptığımız hizmetler görmezden geliniyor, karalanıyor. Maddi ve manevi bize dolaylı yollardan kötülük yapılıyor. Eğer Süper Lig’e çıkarsak ben ve arkadaşlarımı herhalde Boğaz Köprüsü’nden aşağı atarlar” ifadelerini kullandı.
Kendilerine destek olmak isteyenlerin geri adım atmak zorunda kaldığını belirten Şahin, “Reklam almaya gittiğimiz kişiler geçmişte yapılan baskılar yüzünden reklam vermek istemiyor. ‘Biz destek olalım ama bilinmesin’ diyorlar. Herkes zaman içinde yanlışlarını anlayacak geçmişte yaptıklarından dolayı pişman olacak. Kin ve nefretle yaşayan biri değilim. Ama zamanı geldiği zaman, “Size rağmen başarılı olduk’ demek istemiyorum” dedi.

Banner Content
Tags: , , , , , ,

Related Article