2019/11/22 at 2:29 AM
Banner Top

Bandırma deplasmanından 4-1’lik galibiyetle dönerek en yakın takipçisi Fatih Karagümrük ile 5 puanlık farkı koruyan Menemenspor’u heyecan sardı.
Gelecek hafta play off şansını sürdüren ligin zorlu ekiplerinden Şanlıurfaspor’u konuk edecek olan sarı lacivertliler karşılaşmadan bir puan çıkarmaları halinde şampiyonluğunu ilan edecek.
Geçen yıl play off’ta Spor Toto 1.Lig şansını kaçıran sarı laciverti ekip şampiyonlukla birlikte tarihinde ilk kez 1.Lig’e yükselme başarısını gösterecek.
Öte yandan son 3 haftada 1 galibiyet alabilen Menemen Belediyespor’un Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un prim dopinginin etkisi konuşuluyor.

Menemen Belediyespor ve Bandırma Spor arasında gerçekleşen maçta Menemen Belediyespor’un galip gelmesi durumunda Belediye Başkanı Serdar Aksoy futbolcu başına kendi cebinden 5 Bin TL ödeyeceğini açıklamıştı. Başkan Aksoy sözünü tuttu Menemen Belediyesporun galibiyetinin ardından ödemeleri gerçekleştireceğini açıkladı.

Serdar Aksoy geçtiğimiz Cuma günü bir basın toplantısı düzenleyerek Menemen Belediye Spor hakkında açıklamalarda bulunmuştu. Menemen Belediyesine dair 2017 sayıştay raporlarının incelenmesinin ardından eski Belediye başkanı Tahir Şahin’in halka ait olan 176 gayrimenkulü Menemen Belediye Spor’a verdiğini söyleyen Aksoy bilirkişi raporlarıyla bunu kamuoyuna sundu.

Menemen halkına ait olması gereken gayrimenkullerin hukuka aykırı tutumlar ile satılması ve devredilmesine sert çıkan Aksoy, Menemen Belediyespor’un bir şirkete devredilmesine ve aile takımı olmasına asla müsaade etmeyeceğinin ve takımın halkın takımı olarak kalacağını açıklamış bu konuyla ilgili hukuki sürecin devam ettiğini ve takımın şahıs şirketine devri sürecinde mahkemece yürütmeyi durdurma kararı alındığının da altını çizmişti.

Banner Content
Tags: , , , ,

Related Article