2019/12/09 at 3:23 AM
Banner Top

Karşıyaka’da Mesut Toros görevi bıraktı.

Geçen sezon düşme hattında devraldığı transfer yasaklısı yeşil kırmızılı ekibi play off’a çıkaran ve Van Büyükşehir maçının serisinin ardından 2. Lig’in kapısından dönen teknik adam düşme hattında başladığı göreve yine düşme hattında veda etti.

TFF 3’üncü Lig 2’nci Grup’ta oynadığı ilk 3 maç sonrası 1 puanla düşme hattında bulunan Karşıyaka’da teknik direktör Mesut Toros’la yollar ayrıldı.

Başkan Turgay Büyükkarcı ve Mesut Toros, iki kez ard arda bir araya geldi. Toplantıda yolların ayrılması konusunda anlaşmaya varıldı. Mesut Toros, bu gelişmelerin ardından akşam saatlerinde yapılan son antrenmana çıkmadı.

Toros sosyal medya hesabından, “Değerli Karşıyaka camiası ben ve ekibim onurla görev yaptığımız güzide KSK ile bugün itibari ile ayrılmış bulunuyoruz. Tüm camiamıza, cefakar taraftarımıza, Başkanımız Turgay Büyükkarcı’ya, yöneticilerimize, oyuncu kardeşlerimize, tüm kulüp çalışanlarımıza teşekkür ederim.” mesajını yayınladı.

Yeşil kırmızılılarda geçen sezon 8’inci haftada, 14 Ekim 2018’de  göreve gelen Toros, 33 maçta 14 galibiyet, 10 beraberlik, 9 mağlubiyet elde etti. Sezon başında Onur Kıntaş’ın kadro dışı kalması üzerine yeşil kırmızılı taraftar gruplarıyla arasında soğuk rüzgarlar esen Toros, daha önce de görevi bırakmak istemiş ancak Başkan Büyükkarcı istifayı geri çevirmişti.

Antrenörlük kariyerine Altay alt yapısında 2004 yılında başlayan 50 yaşındaki teknik adam Aydınspor 1923’ü 3.lig’e taşıdı. Toros, Yeni Bornova, Tire 1922, Altay Fethiyespor’da da teknik direktörlük yaptı.

Başkan Turgay Büyükkarcı’nın Toros’un yerine takımın eski teknik direktörlerinden Soner Tolungüç’ü gündeme aldığı, daha önce aynı dönemde Tolungüç’le birlikte sportif direktörlük yapan, ardından teknik patronluğu devralan Atilla Güneş’in de yine sportif direktör olarak düşünüldüğü öğrenildi.

Banner Content
Tags: , , , , , ,

Related Article