2019/10/19 at 4:31 PM
Banner Top

Bir dönemin unutulmaz güreşçileri Buca’da bir araya geldi. Efsane güreşçilerden Türkiye Şampiyonu ve eski Milli Takım hocası Güven Uçkan’ın, İzmir Güreşi’nin emektarlarından eski milli sporcu, Güreş Federasyonu Üyesi milletvekili Necip Kalkan’la organize ettiği buluşmaya katılmak üzere İzmir’in gururu Avrupa Şampiyonu Erol Mutlu yaşadığı Almanya’dan geldi. Milli Takım hocası Ahmet Çelik de takımı bırakıp buluşmaya katıldı ve geri döndü.
İzmir’de güreşin adresi Tekel’in antrenörü Burhan Işık, Tekel’in yine unutulmaz isimlerinden eski milli sporcu Sadullah Değirmenci, Selahattin Öztürk başta olmak üzere, minderin eski tüfekleri özlem giderdi.
Son anda önemli bir işi çıktığı için buluşmaya katılamayan Kalkan, gelecek sefere daha kapsamlı bir buluşma düzenlemek üzere katılımcılardan özür diledi.
İzmir Güreşi’nde 70’li yıllara damgasını vuran minderin eski tüfekleri bir dönem Türkiye lideri olan İzmir Güreşi’ni yeniden eski günlerine döndürmek üzere yapılacakları da masaya yatırırken, buluşmaları tekrarlayacaklarını belirttiler.
Eski anıların tazelendiği, özlem giderildiği buluşmanın katılımcıları en kısa zamanda yeniden buluşmak üzere sözleşip, ayrıldılar.

Banner Content
Tags: , , , , , , , , ,

Related Article