2019/11/15 at 12:06 AM
Banner Top

Üniversiteli mezunların Müslüm Gürses sevgisi futbol takımı kurduttu. İzmir’in Torbalı ilçesinde yaşayan gençler “Garipler” adında Futbol kulübü kurdu, amaçları ise önümüzdeki sezondan itibaren amatör ligde yer almak.

Aralarında öğretmen, gazeteci, mühendis, avukat gibi değişik meslek dallarından futbolcular bulunduran takım formunu halı saha maçlarıyla tutmaya çalışıyor. Kulüp kurucuları takımın ismini Müslüm Gürses’in “Yakarsa Dünyayı Garipler Yakar” şarkısından yola çıkarak koyduklarını söylediler.

İlçe de büyük ilgi gören takımın amacı hem Torbalı’yı tanıtmak hemde kurmuş oldukları Kulübü marka haline getirmek. “Garipler” amatör liglerde boy gösterene kadar, turnuvalara katılarak farklı takımlarla karşılaşıp bir sonraki sezona hazır halde girmeye çalışıyor. Kulübün logosu da oldukça ilginç! Yeni kurulan takımda Müslüm Gürses’in bıyıklı ve kıvırcık saçlı çizimi ve “Müslüm Baba” hayranlarının kullandığı jilet silüeti bulunan logo da ilgi çekti.

Garipler takımının kaptanı İbrahim Danış “Önümüzdeki yıl gerekli girişimlerde bulunarak, 2’nci Amatör Lig’den futbol hayatımıza başlayacağız” dedi.

Banner Content
Tags: , , , ,

Related Article

0 Comments

Leave a Comment