2019/10/19 at 9:33 PM
Banner Top

Türkiye Okçuluk Milli Takımı, Haziran ayında Hollanda’da yapılacak dünya şampiyonasına hazırlarken rotayı DünyA Şampiyonluğu olarak belirledi. Okçuluk Milli Takımlar Teknik Direktörü Göktuğ Ergin, yoğun antrenman programı ve uluslararası müsabakalardan dolayı 2019 yılında sezonun erken başladığını ve hızlı geçeceğini belirtirken , “Klasik yay ve makaralı yayda dünya şampiyonasında bu sefer katılımcı ülke değil de madalya kazanan, podyum kovalayan ülke olarak yer almak istiyoruz. Ülkemizin son yıllarda yaptığı gelişimin yansımalarını dünyaya göstermek istiyoruz” dedi.
Haziran ayında dünya şampiyonası, ardından Polonya’da 2’nci Avrupa Oyunları’nın düzenleneceğini anlatan Ergin, “10-16 Haziran tarihlerinde Hollanda’da Dünya Şampiyonası’na katılacağız. Orada öncelikli hedefimiz 2020 Tokyo Olimpiyatları’nın kotasını elde etmek. Klasik yay takımıyla, takım halinde kota kazanabilmek için ilk 8’e kalmak zorundayız. Makaralı yayla her zaman altın madalyanın adayıyız” diye konuştu.

Milli takımdaki sporcularının performansıyla şampiyonalarda başarılı olacaklarına inandığını vurgulayan Ergin, şunları söyledi:
“Makaralı yay erkek takımımızın uzun yıllar gerçekleştirdiği başarılı sonuçlara bir yenisini ekleyip dünya şampiyonasında altın madalya kazanmak istiyoruz. Makaralı yay kadın takımımız da zirvede olacaktır. Klasik yay ve makaralı yayda dünya şampiyonasında bu sefer katılımcı ülke değil de madalya kazanan, podyum kovalayan ülke olarak yer almak istiyoruz. Ülkemizin son yıllarda yaptığı gelişimin yansımalarını dünyaya göstermek istiyoruz. Geçen yıl Avrupa şampiyonalarında elde ettiğimiz başarılar bizim için bir gösterge ama bunu dünya şampiyonasına taşırsak ileriye daha umutlu bakmamız mümkün olacak.”

Dünya Okçuluk Federasyonu tarafından Yasemin Ecem Anagöz, Dünyanın en iyi Klasik Yay Bayan Sporcusu, Mete Gazoz ise Dünyanın en İyi Klasik Yay Erkek Sporcusu ve 2018 yılının en iyi çıkış yapan sporcusu seçilmiş, 2018 yılının en iyi antrenörü ise Milli Takım Teknik Direktörümüz Y. Göktuğ Ergin  olmuştu.

2019 Salon Avrupa Şampiyonasını ise Avrupa Şampiyonluğu ile tamamlamıştık  Makaralı Yay Bayanlar Kategorisinde yarışan sporcumuz Gizem Elmaağaçlı finalde Alexandra Savenkova karşılaşmış, 146-146 biten karşılaşmada beraberlik atışları sonrasında rakibini geçen Gizem, Avrupa Şampiyonu olmuştu.

Banner Content
Tags: , , ,

Related Article