2019/11/17 at 9:02 PM
Banner Top

Göztepe’de Yeni Malatya hazırlıkları sürüyor. Taraftar ise meraklı beklenti içinde. Doğanlar’da pazar 16.00’da oynanacak olan kritik mücadele öncesi yeni teknik patron İlhan Palut’un Göztepe’ye neler getireceği merakla bekleniyor.
Genç hoca Göztepe’de heyecan yaratsa da henüz beklentileri karşılaması için erken. Ümraniye’de İlhan Şahin ile birlikte şampiyonluğa omuz veren Palut’un sportif menajer İlhan Şahin’in yolları 3 yıl sonra yeniden kesişti. Şahin’in futbolcu olarak son kez yer aldığı Ümraniyespor’da Palut o dönem yardımcı antrenör olarak görev yaptı. İkilinin yer aldığı Ümraniyespor, 2015-16 sezonunda 2’nci Lig’de şampiyonluk yaşadı.
Kariyerinde daha önce Kırıkhanspor ve Ümraniyespor’da antrenör, Hatayspor’da teknik direktör olarak çalışan İlhan Palut’un Süper Lig ve TFF 1’inci Lig için gerekli UEFA Pro Lisans belgesi olmadığı için maçların ardından basın toplantısında açıklamayı ekibinden Ersan Parlatan yapacak. Maçlarda esame listesinde Parlatan’ın adı yazacak. İlhan Palut’un ekibinde Parlatan’ın yanı sıra Osman Demir, Bekir Arpacı, Erkan Akkoç, Çağatay Turan, Birtan Güner ve son Trabzonspor maçında da takımı sahaya çıkaran mevcut antrenörlerden Suat Arıcan yer alacak..


Malatya maçına dönersek; Sarı kırmızılılarda zorlu maç önce orta alanda sıkıntı var. Poko’nun sakatlığı sürerken orta alandaki en etkili isim olan Mossoro’nun da cezalı duruma düşmesi sıkıntı yarattı. Teknik direktör İlhan Palut, iki oyuncunun yerine orta alanda yine Borges ve Castro’yu kullanacak. Halil’i yedek kulübesine çekecek olan genç teknik adam Serdar ve Napoleoni’yi ise kanatlara çekecek.
Palut, Tamer Tuna’nın son maçında düştüğü hataya düşmeyecek. En büyük kozu Trabzon maçında yıldızlaşan file bekçisi Beto olan teknik patron Palut, Gassama-Titi-Alpaslan ve Berkan’dan oluşan savunma dörtlüsünü bozmayacak.
Göztepe’de bir başka sıkıntı da sarı kart sınırı. Titi’nin yanı sıra Alpaslan’da Trabzon maçında gördüğü kartla ceza sınırına ulaştı. Malatya maçının ardından zorlu Alanya deplasmanına gidecek olan sarı-kırmızılı ekipte bu iki futbolcunun dikkatli olması gerek.
Bu arada 4 kez karşı karşıya gelen ekiplerin mücadelesinde Göztepe, Malatya’yı son 3 maçta yenemezken genel toplamda ise 6-5 üstünlüğü bulunuyor. Göztepe, evinde Malatya ekibini üç kez yenerken sadece 1 kez boyun eğdi.

Banner Content