2019/11/14 at 6:20 AM
Banner Top

Pınar Karşıyaka A Takım’da beklenilenin altında bir performansla play off’a dahi kalamazken, ilk kez düzenlenen Basketbol Gençler Ligi’nde alkışlandı. Gelecek için umut vaat etti.
Pınar Karşıyaka’nın gençleri dörtlü finali şampiyon olarak bitiren Banvit’e son bölümde yaptığı basit hatalarla 67-59 mağlup oldu.
Türk basketbolunun unutulmaz isimlerinden Larry Richard ve Pete Williams’la birlikte potanın efsane isimlerinin de izlediği karşılaşmada alkış alan yeşil kırmızılı gençler beğeni topladı.
İnanç Koç yönetimindeki Pınar Karşıyaka Genç rakip takımın dahi takdirini kazanırken Banvit Başantrenörü Engin Kömeç, “Öncelikle Pınar Karşıyaka’yı kutluyorum. Bizden iyi oynadılar. Kötü oynadığımız bir karşılaşmayı kazandık.” dedi.
Banvit karşısında Berkay Çıvgın, İnanç Mert Hotamış, Ali Efe Barış, Hakan Çakır, Çağatay Özkan ilk beşi ile parkeye çıkan Pınar Karşıyaka Genç Takımı’nda; İnanç Mert ve Arda Tan Karace 14’er sayı ile en skorer isimler olurken, Ali Efe Barış 11 sayı , Berkay Çıvgın 9 sayı, Adem Bona 8 sayı 8 ribaunt, Çağatay Özkan 3 sayı ile oynadı.
Kaf Kaf’ın gençleri finali kaybetmenin moral bozukluğu ile çıktığı üçüncülük maçında da Fenerbahçe’ye 85-62 mağlup oldu.
Ne var ki adı basketbolda alt yapı ekolü ile özdeşleşmiş olan Pınar Karşıyaka’nın gençleri umut saçtı
Bu yıl Şubat ayında yeşil kırmızılı renklere dahil edlen U16 Milli Takımının önemli potansiyellerinden 2003 doğumlu Nijerya asıllı Türk pivot Adem Bona, ise Kaf Kaf’ın ve Türk Basketbolu’nun önemli starlarından biri olacağını da ortaya koydu.

Banner Content
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , ,

Related Article