2019/11/13 at 2:52 AM
Banner Top

TFF Yönetim Kurulu, Merkez Hakem Kurulu Başkanlığı’na Sabri Çelik’in getirilmesine karar verirken, Sabri Çelik başkanlığındaki Merkez Hakem Kurulu da belirlendi. Yeni MHK’de; Mustafa Çulcu, Muhittin Boşat, Ünsal Çimen, Kamil Abitoğlu, Hakan Sivriservi, Ferhat Gündoğdu, Nihat Mızrak, Hamza Mısır yer aldı.

Merkez Hakem Kurulu’nun yeni başkanı Sabri Çelik, 2004 yılında MHK başkanlığı görevi yapmıştı. Çelik son olarak UEFA Gözlemcisi görevi yapıyordu. Son görevi ise Göztepe- Alanya maçını gözlemciliği oldu.

Sabri Çelik, Temmuz 2004’te MHK’de başkanlık görevi getirilmiş, Mayıs 2005 tarihinde de yerini Ufuk Özerten’e bırakmıştı. 1956 doğumlu olan Çelik, Süper Lig’de de eskiden maç yönetiyordu.

Merkez Hakem Kurulu’nun yeni başkanının Sabri Çelik olduğu açıklanır açıklanmaz da sosyal medyada bombardıman başladı.  Beşiktaş cephesinden yıllar önce Karakartal’ın 48 maçlık yenilmezlik serisini Galatasaray maçında hatalı kararlarıyla bitirdiği gerekçesiyle eleştiriler yoğunlaşırken, Fenerbahçeliler de Hamza Mısır’a taktı.

Habertürk yazarı Serdar Ali Çelikler, yeni MHK ile ilgili (Hasan Doğan’ın kemiklerini sızlattılar” başlıklı bir yazı kaleme alırken, bombardımana yeni bir açılım getirdi.  Çelikler’in yazısı şöyle:

“Yusuf Namoğlu’nun istifasının ardından atanan MHK’ya baktım ve gözlerime inanamadım..
Hasan Doğan’ın TFF Başkanlığı esnasında HAKEMLİKLERİ BİTİRİLEN ekipten Hakan Sivriservi ve Hamza Mısır listede..
Vedat Yüksel – Bülent Demirlenk – Bülent Uzun neden yok diye şaşırdım!
Keşke onları da alsalardı..

Hatta Mutlu Çelik’i MHK başkanı; Haluk Ulusoy’u da Asbaşkan yapsalardı diye geçirdim içimden!!!
Hakemliği bilmeyen, açık TFF düşmanlığı olan isimler bir yana bu isimlerin hakemliklerinin neden bitirildiğinin Yıldırım Demirören’in bilmemesine imkan yok..

O zaman bile isteye Riva Hasan Doğan Tesisleri’nin kapısı, bizzat Hasan Doğan’ın el çektirdiği isimlere sonuna kadar açıldı. O operasyonu yapan MHK ekibinin başkan yardımcısı Ünsal Çimen de listede üstelik…”

Banner Content
Tags: , , , , ,

Related Article

Sosyal Ağ

INSTAGRAM

YOUTUBE