2019/11/11 at 11:12 PM
Banner Top

Çin’de yapılan 14. FINA Dünya Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası’nda, 50 metre kurbağalamada 25.89’luk derecesiyle dünya beşincisi olan  Fenerbahçe sporcusu Emre Sakçı, çalışmalarını sürdürdüğü İzmir’de havuz sıkıntısından yakındı.

Türkiye’nin İstanbul’dan sonra en önemli Deniz Ticaret Merkezi olan ve sahilleriyle ünlü kentte, Türkiye’nin en iyi yüzücüsünün havuz sıkıntısından bahsetmesi ilinç bir zıtlık oluşturdu.

Çalışmalarını İzmir’de güçlükle sürdürdüğünü belirten Emre Sakçı, ”İzmir’de ne yazık ki bir tesis sıkıntımız var. 50 metrelik nizami uzun kulvar havuzumuz yok . Olimpiyat da 50 metrelik havuzda yapılıyor, böyle bir havuzda çalışmak önemli. Federasyon başkanımız ve Nedim Sandalcıoğlu’nun desteği ile İTÜ Geliştirme Vakfı’nın havuzlarını kullanıyoruz. Kısa kulvara da çalışıyorum ama, olimpiyatlara uzun kulvara da hazırlanmak istiyorum” dedi.

Çin’de Türkiye rekoru kırararak dünya beşincisi olduğunu ve bunu çok uzun yoğun bir çalışma dönemi sonrasında gerçekleştirdiğini vurgulayan Sakçı, “Dünden bugüne elde edilmiş bir başarı değil. Meyvelerini yeni topluyoruz. Olimpiyattan sonra düzenlenen en büyük organizasyondu.  Hedefimiz olimpiyat. Yavaş yavaş oraya tırmanmak için çaba harcıyoruz. KulübümFenerbahçe’ye , antrenörlerim Türker Oktay ve Bahar Oktay’a teşekkür ediyorum. Amacımız, Olimpiyatlarda yüzüp Türk bayrağını oralarda dalgalandırmak.” dedi.

Banner Content
Tags: , , , , ,

Related Article

0 Comments

Leave a Comment

Sosyal Ağ

INSTAGRAM

YOUTUBE