2019/11/11 at 10:50 PM
Banner Top

Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, yabancı ortaklığa sıcak baktıklarını ve koşulları sağlayarak bu ortaklığı gerçekleştirecek ilk Türk kulübü olmak istediklerini söyledi. Türk Futbolu’na yeni bir kurtuluş reçetesi sundu.
Sepil; “Türkiye, Avrupa’nın önemli liglerinden biri. Buna rağmen hiçbir takımda hiçbir yabancı yatırımcı yok. Yabancı yatırımcının gelmesi Türk futbolunda milat olacaktır. Borçların yapılandırılması projesi de bu açıdan önemli. Biz bu çalışmayı doğru bir şekilde bitirirsek, gelecek yabancı yatırımcıya gerekli tedbirler alınırsa yabancı Türkiye’ye gelir” dedi.
Sepil, yabancı yatırımcı konusunda Göztepe’nin diğer kulüplere oranla üstünlüğü olduğunu belirtirken, “Yabancı yatırımcı iyi idare edilen, finans tablolarını rahatlıkla göreceği, taraftarı ve camiası olan kulüpler ister. Bu bakımdan avantajlıyız. Katar, Suudi Arabistan gibi ülkelerden ülkemize yatırımcı gelebilir. Yabancı yatırımcıya, stadımız bittiğinde, altyapımız faaliyete başladığında kulüp olarak bakabiliriz” diye konuştu.

Banner Content

Sosyal Ağ

INSTAGRAM

YOUTUBE