2019/10/19 at 4:33 PM
Banner Top

(YÜCEL ÇAĞATAY YAZDI)

ŞEYTAN 4 KÖŞE

Altınordu muhteşem bir atmosferde oynadığı maçta Eskişehirspor’u kendi evinde 4- 2 yenerek iyi bir iş başardı. Maç fazlasıyla 4.sıraya yerleşerek ilk 6 yolunda önemli bir avantaj sağladı.
Genç oyuncular Eskişehir taraftarının hiç durmadan yaptıkları tezahürattan etkilenmek bir yana, sanki kendi evinde oynuyormuş gibi rahat futbol oynadılar. Sahanın yıldızı Kerim Alıcı bir gol bir asistle oynadı.
Yenilen ilk golde bariz hatası olsa da bunu çok çabuk atlatarak öne çıktı ve beraberlik golünün atılmasında ki gol pasını vererek hem önemli bir rol oynadı. Hem de takım arkadaşlarını reaksiyon anlamında kamçıladı.
Altınordu’nun yediği ilk golde yan hakem bayrağını kaldırarak ofsayt işareti verdi. Kerim topu kaleci Erce’ye atarak ofsayt’ı kullanmasını istedi. Bu arada Sisoko topu kaparak Altınordu kalesine gol attı. Burada Kerim hakemin düdük çalmadığını fardemedi ve oyna işaretini görmedi. Altınordulu oyuncular yan hakemin sadece görevi olduğunu, yetkisinin olmadığını, yetkinin sadece maçın hakeminde olduğunu bilmeli ve asla düdük sesini duymadan durmamalıdırlar.
Hüseyin Eroğlu dersini iyi çalışmış. Rakibin kazanması gereken bir maça çıktığını ve baskılı oynayacağını biliyordu. Topa sahip olarak bu baskıyı kırdı ve rakibi yordu. İlk golü yemesine rağmen çabuk cevap vererek avantaj sağladı. Üst üste 4 gol atarak maçı çok rahat kazandı.
Şeytanlar son iki deplasmandan 6 puan getirdiler ve ilk 6 yolunda önemli bir avantaj kazandılar. Genç oyuncular milli maçlar nedeniyle Lige verilecek olan arayı iyi değerlendirmeli ve daha sonra ki hafta da kendi evinde oynayacakları Osmanlıspor maçına iyi hazırlanıp kazanarak bu başarıların tesadüf olmadığını göstermelidirler.
Şeytanlar’ın bunu yapacak gücü ve moralleri de fazlasıyla var.

Banner Content
Tags: , , , ,

Related Article