2019/11/13 at 2:14 AM
Banner Top

Şeytanlar dolu dizgin geliyor

(YÜCEL ÇAĞATAY YAZDI)

Şeytanlar öyle anlamlı bir galibiyet aldılar ki, taraflı tarafsız herkes bu galibiyete şapka çıkarttı. Bu ligin lideri Gençlerbirliği’ni evinde 2-0 gibi net bir skorla yenen kırmızı lacivertliler, yenilmezliğini 13 haftaya çıkardı. Puanını 32 yaptı. Açıkçası “Alem buysa ben de varım” dedi. Helal olsun bu çocuklara.

Maçın tamamına yakın bölümünde Altınordu’nun bariz anlamda oyun üstünlüğü  vardı. Maç içinde oyun disiplininden kopmadılar, Her an pas yapmaktan vazgeçmediler..90 dakika geri çekilmeden önde oynadılar. Önemli ayaklar sorumluluk almaktan çekinmedi. Panik yaparak topa gelişi güzel vurulmadı. Kaybetmek korkusuyla geri çekilmediler

Muhammet Mert’in sağdan gelip sol ayağıyla eski Milli kaleci Hakan Arıkan’ın solundan attığı 1.gol tam bir usta işiydi. Murat Uçar’ın kontra atakta topla buluştuğu anda kafayı kaldırıp henüz yeni oyuna giren Genç Anıl’a topu aktarışı tam derslikti. Anıl’ın kalecinin soluna yaptığı plase ile attığı 2. gol ise Süper Lig’e bir ton para verilerek alınan sahte golcülere göndermeydi.

Sezon başında birçok as oyuncusu başka takımlara transfer olmuştu bu takımın. Alt yapıdan takviye yaparak yoluna devam ettiğinde, henüz takım oturmamıştı. Puan kayıplarının olması çok normaldi. Fakat bu durumu  acımasızca eleştirenler oldu. Bu takım “düşmemeye oynar” diyenler vardı. Şimdi onlar ne diyorlar acaba? Merak ediyorum.

Gelin hep beraber Altınordu’nun bu genç oyuncularını ayakta alkışlayalım. Teknik Direktör Hüseyin Eroğlu’nun hakkını teslim edelim.

Altınordu artık bu lige dolu dizgin devam edeceğini gösterdi. Nereye kadar mı?

Tabi ki sonuna kadar. Yolun açık olsun Altınordu… Bu yolda yalnız değilsin.

Banner Content
Tags: , , , , ,

Related Article

Sosyal Ağ

INSTAGRAM

YOUTUBE