2019/10/19 at 9:48 PM
Banner Top

Türkiye Basketbol Ligi’nin  İzmir temsilcis Socar Petkimspor Antrenör Arda Vekiloğlu ile 2 yıllık sözleşme imzaladı.

Yeni Başantrenör Arda Vekiloğlu, Tahincioğlu Basketbol Ligi’ne çıkardığı Bursaspor’la yolları ayırdıktan sonra Aliağa ekibinde şampiyonluk kovalayacak.

21 Ocak 1979’da Karşıyaka’ya ilk şampiyonluğu armağan eden Karşıyaka efsanesi Nadir Vakioğlu’nun oğlu olarak İzmir’de doğan Arda Vekiloğlu, Basketbola Karşıyaka’da başladı ve 16 yaşında bu takımda profesyonel oldu. Vekiloğlu ardından sırasıyla Anadolu Efes, Galatasaray, Ülkerspor ve Beşiktaş takımlarının formasını giydi ve 133 kez Milli Takımımızın formasını terletti. Oyunculuk kariyerinde Basketbol Süper Lig, 1 Türkiye Kupası, 1 Cumhurbaşkanlığı Kupası kaldırdı.

Basketbol kariyerini tamamlayan Arda Vekiloğlu ardından Gelişim Koleji takımının alt yapısında göreve başladı, kısa sürede A Takım Baş Antrenörlüğü görevine yükseldi. Vekiloğlu İzmir takımının koçluğuna devam ederken U20 Avrupa Şampiyonası’nda altın madalya, U19 Dünya Şampiyonası’nda da bronz madalya kazanan takımların teknik ekibinde yer alma başarısı göstermişti.

Arda Vekiloğlu 2015 yılında FIBA’nın düzenlediği 3 yıl süren üst düzey koç sertifika programı olan FECC’yi (FIBA Europe Coaching Certificate) tüm dünyadan katılan antrenörler arasında ikinci olarak tamamlamış ve daha önce ülkemizde görülmeyen bir başarıya ulaşmıştır. Bu başarısının ödülü olarak FIBA U18 All-Star maçında baş antrenör olma hakkını da elde etti.

İzmir’de 4 sezon Gelişim Koleji’ni çalıştıran Arda Vekiloğlu Bursaspor’dan önce Antalyaspor’u çalıştırıyordu.

Bu sezon Aliağa için daha iddialı ve daha çok kazanan bir takım oluşturmak için yola çıktıklarını belirten Petkimspor Basketbol Takımının Genel Menajeri Levent Türknas” Bu hedefle Arda Vekiloğlu ile resmi imzamızı attık. Kendisiyle beraber başarılı olacağımıza ve Aliağa’daki gençlerimizin içindeki basketbol sevgisini alevlendireceğimize inanıyoruz.” Dedi

Banner Content
Tags: , , ,

Related Article

No Related Article