2019/11/20 at 3:19 AM
Banner Top

Sökespor krizin eşiğinden taraftarlar ve mülki amirlerin desteğiyle döndü. Yusuf Günal başkanlığındaki yönetim maddi sorunlarla baş edemeyeceğini öne sürerek istifa kararı alınca taraftarlar harekete geçti. Banka hesap numarası oluşturan taraftarlar, özellikle sosyal medyadan yapılan çağrıların ardından, çok sayıda isimin kulübe farklı rakamlarda bağışta bulunmasıyla sevindi. İlçenin Sökespor etrafında bir araya gelmesi sonrasında bir sevindirici haber daha geldi.

İlçe kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu ve Belediye Başkanı Süleyman Toyran da Sökespor’a duyarsız kalmadı. Taraftarlar harekete geçerek,  Söke’de Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu önderliğinde Belediye Başkanı Süleyman Toyran’la Sökespor heyetini buluşturdu. Kulüp Başkanı Yusuf Günal, yönetim kurulu üyeleri Faik Kızılırmak, Coşkun Oruçyüz, İsmail Akalın, Antrenör Cevdet Çapar, yardımcı antrenör Cevahir Parıldar ve kaptan Emre Bozatlı, Ersen Savaş‘dan oluşan heyet Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu ve Söke Belediye Başkanını ziyaret etti. Kaymakam Kurtbeyoğlu ve Belediye Başkanı kulübe maddi kaynak sağlanması için ellerinden gelen çabayı göstereceklerini  söyledi.

Öte yandan yapılan görüşmelerin ardından Söke’de üretim kapasiteleri büyük iki fabrikadan kulübe maddi destek sağlanacağı sözünün gelmesi camiada moralleri yükseltti. Gözler hafta sonu iç sahada oynanacak olan Konyaaltı Belediyespor maçına çevrildi.

Lige kötü başladığı ilk 4 haftalık dönemde krizi 6-4’lük Konyaaltı deplasman galibiyeti ile aşan Sökespor’un lig sonuncusu rakibini farklı yenerek zirve yarışındaki iddasını sürdürmesi bekleniyor.

Ligde 17 maçta 11 galibiyet 3 beraberlik elde eden Sökespor, lider Bucak Belediye Oğuzhan’ın 3 puan gerisinde 36 puanla ikinci sırada yer alıyor.

Banner Content