2019/11/13 at 5:20 PM
Banner Top

Bir zamanlar Süper Lig’de zirveyi sarsan Manisaspor şimdi içler acısı bir halde… Siyah beyazlı ekibin kaldığı Tarık Almış Tesisleri’nde elektrik, su ve doğalgaz yok. Futbolcular ısınmak için tesisin önünde bir tenekenin içinde çalı çırpı, odun yakıyorlar. Buz gibi soğuk odalarda, mum ışığında yaşıyorlar.

Bu tablo eminiz ki, Manisapor’a ömrünü adayan, siyah beyazlı ekibi zor günlerinde omuzlayıp Süper Lig’e kadar giden yola girmesini sağlayan emektar başkan Tarık Almış’n da kemiklermi sızlatıyor.
Bir dönem Süper Lig’de zirve mücadelesi veren, kentin adını gururla tüm Türkiye’ye duyuran Manisaspor, Süper Lig’den 1.Lig’e oradan da indiği 2.Lig’de futbolcu alacakları ve FİFA’lık dosyalar yüzünden puanları siline siline ligin dibine demirledi. Transferi açmak için yaşanan yoğun çabaya karşın, son gün akşam saatlerinde ortaya çıkan SGK borcu yüzünden bunu da başaramayınca yazgısına boyun eğmişti. Kazım Akgün ve öğrencileri elde kalanlarla, zor koşullara karşın mücadeleyi sürdürdüler. Ama silinen onca puanı telafi etmek şampiyonluğa oynayacak bir kadro için bile olanaksızdı.
Ve siyah beyazlılar için dramatik bir hafta sonu daha geldi çattı. Manisaspor bu hafta mağlubiyet alması halinde 3. lige düşüyor. Zor günlerden sıyrılıp 3.Lig’den Süper Lig’e kadar tırmanan ekibin geleceği onca borç karşısında yine karanlık.

Banner Content
Tags: , , ,

Related Article