2019/11/13 at 2:11 AM
Banner Top

TFF Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı’nın tarihi belli oldu.

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, bugün gerçekleştirdiği toplantıda seçimin 1 Haziran’da yapılacağını açıkladı.

 294 delegeden 185’inin imzasıyla çoğunluk sağlanan geçen yılki TFF Genel Kurulu 294 delegeden 185’inin imzasıyla çoğunluk sağlanarak gerçekleştirilmişti. Çoğunluğun sağlanamaması halinde ikinci toplantı, bir gün sonra, ikinci toplantıda da çoğunluk sağlanamadığı takdirde üçüncü toplantı, çoğunluk aranmaksızın 8 gün sonra yapılıyor.

Öte yandan Yıldırım Demirören’in istifasıyla boşalan başkanlık görevine son toplantıda Yönetim Kurulu kararıyla, Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Cengiz Zülfikaroğlu’nun vekalet etmesi kararlaştırıldı.

TFF Başkanı Yıldırım Demirören’in akrabası olan Cengiz Zülfikaroğlu Beşiktaş’ta iki dönem  yöneticilik ve Üsküdar Beşiktaşlılar Derneği Başkanlığı yapmıştı.

Demirören’in Beşiktaş başkanlığından ayrılıp Türkiye Futbol Federasyonu başkanı olmasının ardından Zülfikaroğlu bu sefer TFF yönetim kurulunda yer aldı.

Cengiz Zülfikaroğlu’nun adı Fatih Terim ile Arda Turan arasında yaşanan prim polemiğinde de geçmiş ve  Arda Turan yaptığı açıklamada ‘Her şeyi açık ve net açıklıyorum. Geçtiğimiz yıl yaşanan prim krizinde bu sorunu milli takım kampında TFF yönetim kurulu Cengiz Zülfikaroğlu’na anlattım. Zülfikaroğlu’nun yanında menajer Ahmet Bulut vardı. ” ifadelerini kullanmıştı.

Banner Content
Tags: , ,

Related Article

Sosyal Ağ

INSTAGRAM

YOUTUBE