2019/11/13 at 5:38 PM
Banner Top

3. Lig 1. Grup’ta arda arda başarısız sonuçlarla zirve yarışında yara alan ve   lider Hekimoğlu Trabzonspor’un 7 puan  gerisinde kalan Tire 1922’de Adnan Buber dönemi sona erdi ve teknik direktörlüğe Tire’nin yetiştirdiği önemli golcülerden biri olan Hüseyin Hancı getirildi.
Tire’de 1966 yılında dünyaya gelen Hüseyin Hancı, Tirespor’un Genç Takımında başladığı futbol kariyerini sarı kırmızılı ekipte 1980 yılında Kazalararası Ligi’nde gol kralı olarak taçlandırdı. Hancı, daha sonra Tire’den Göztepe’ye transfer oldu. Aynı zamanda Dokuz Eylül Üniversitesi Beden Eğitim Bölümü’ndeki eğitimini de sürdüren Hüseyin Hancı, Göztepe’de yaklaşık 5 yıl futbol oynadı.

Vatani görevini yapmak üzere gittiği Siirt’te, Siirt Lisesi Futbol takımını Güneydoğu şampiyonu yapan başarılı teknik adam, askerliğinin ardından 3. Lig’te Nazillispor’da futbol oynadı ve Nazillispor’la şampiyonluk yaşadı. Daha sonra Almanya’ya giden Hüseyin Hancı, 24 yıl boyunca Almanya’daki çeşitli Türk futbol takımlarında antrenörlük yaptı. B lisansı, A lisansı ve 2004 yılında teknik direktör diplomasını aldı.

Banner Content
Tags: , , , ,

Related Article