2019/10/19 at 9:30 PM
Banner Top

Bölgesel Amatör Lig’in bitimine az bir süre kala 9.Grup’ta Kocaeli Büyükderbentspor ile sahasında karşılaşan TKİ Tavşanlı Linyitspor, maçın ikinci yarısında bulduğu gollerle müsabakadan 4-0 galibiyetle ayrıldı ve ligde kalmayı garantiledi.

TKİ Tavşanlı Linyitspor, 46. dakikada İbrahim Zeytin ile golü bularak maçta 1-0 öne geçti. Oynadığı güzel oyunla taraftarların alkışlarını toplayan kırmızı-siyahlı takım maçın 56. dakikasında Sinan Bozkır ile farkı ikiye çıkardı.

Maçta dakikalar 65’i gösterdiğinde İbrahim Zeytin kendisinin ikinci takımının üçüncü golünü Büyükderbentspor’un ağlarına bıraktı. Maçın başından sonuna kadar hakimiyeti elinde tutan Linyitspor, 85. dakikada Emre Çölgeçen ile 4’üncü golü buldu. Emre’nin attığı gol aynı zamanda skoru da belirledi.

Maçı 4-0 kazanan Linyitspor puanını 40’a yükseltirken, önümüzdeki yıl yeniden Bölgesel Amatör Liginde oynamayı garantiledi. Linyitspor ile arasındaki puan farkının 10’a yükseldiğini Kütahyaspor’un 24. hafta sonunda play-out oynaması kesinleşti.

Banner Content
Tags: , , , , , , ,

Related Article